Aktualności

POWIATOWY LAUR KULTURY. Wyróżnienie I stopnia przyznane Małgorzacie Skawińskiej

Powiatowy Laur Kultury przyznawany jest za działalność w zakresie kultury. Nagradzane nim są osoby, które podejmują działania w zakresie promowania, udostępniania, upowszechniania i organizowania wszelkich przedsięwzięć w zakresie kultury na terenie powiatu żagańskiego. Członkowie Kapituły przyznają również Honorowe Wyróżnienia I i II stopnia.
W tym roku Wyróżnienie I stopnia przyznane zostało Małgorzacie Skawińskiej, założycielce Grupy Teatralnej „Marionetka”, która działa od 2008 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. B. Chrobrego w Szprotawie.
 
Grupa „Marionetka” prezentuje jedną premierę w roku szkolnym, nad którą pracuje średnio 80 godzin. Co roku młodzież sama wybiera temat spektaklu, a sięga po to, co ją najbardziej interesuje.  Małgorzata Skawińska im tylko podpowiada. A te wybory są nieoczywiste.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik składa Pani Małgorzacie Skawińskiej ogromne podziękowania i wyrazy uznania za działalność na rzecz aktywizacji i integracji społeczności szkolnej. Życzy wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu prywatnym oraz jak najwięcej powodów do uśmiechu. Niech dalsza praca z młodzieżą przynosi radość i realizację nowych wyzwań.
 
Liczymy, że Grupa Teatralna Marionetka z Małgorzatą Skawińską na czele, bawić nas będzie przez długie lata!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON