Aktualności

Sima na Białorusi

W dniach 23-27 października 2016 r., szprotawski przedsiębiorca - Stanisław Teśluk, współwłaściciel firmy Sima s.c., wraz z innymi przedsiębiorcami z woj. lubuskiego uczestniczył w misji gospodarczej na Białoruś organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
 
 
Misji towarzyszyło uczestnictwo w XX Jubileuszowym Polsko-Białoruskim Forum Gospodarczym „Dobrosąsiedztwo 2016” w Mińsku, organizowanym przez Polsko-Białoruską Izbę Handlowo-Przemysłową, w ramach którego odbyła się giełda kooperacyjna pomiędzy uczestnikami z Polski i Białorusi.
 
Jednym z etapów misji gospodarczej było spotkanie w Oddziale Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Homlu, na którym przedstawiono potencjał województwa oraz możliwości kooperacji dla polskich firm związanych z prowadzeniem biznesu i  eksportem na Białoruś (podatki, opłaty, ograniczenia wwozu i wywozu towarów, wymiana waluty). Po spotkaniu odbyła się druga giełda kooperacyjna zorganizowana specjalnie dla lubuskich firm.
 
W spotkaniach branżowych ze strony białoruskiej udział wzięło blisko 60 przedstawicieli homelskich firm, które wyraziły wolę współpracy z lubuskimi przedsiębiorcami. Podczas pobytu w Homlu uczestnicy misji złożyli również wizytę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE) HOMEL – RATON oraz w trzech zakładach produkcyjnych zajmujących się produkcją elementów drewnianych oraz obróbką drewna. 
 
Misję zorganizowano w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych” i współfinansowano z RPO – Lubuskie 2020. 
 
Informację przygotowano w oparciu o materiał pochodzący z portalu gospodarczego Biznes Lubuski (artykuł: Misja gospodarcza na Białorusi)

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON