Aktualności

Wielka Liga Czytelników

21 kwietnia br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie odbył się wojewódzki półfinał ogólnopolskiej akcji „Wielka Liga Czytelników”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic.
W pierwszym etapie konkursu uczniowie wypożyczali książki z listy konkursowej i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, a wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane.
W półfinale wojewódzkim udział wzięło 7 drużyn trzyosobowych, złożonych z uczniów szprotawskich szkół podstawowych. Zespoły uczniowskie w kategorii klas 1-3 rozwiązywały zadania oparte na książce „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej, natomiast uczniowie z klas 4-6 rozwiązywali testy dotyczące książki „Tomek na czarnym lądzie” Alfreda Szklarskiego. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą przeczytanych wcześniej książek. Aktualnie prace oceniane są w Katowicach.   
Do finału konkursu, który odbędzie się w Katowicach, przejdzie 15 najlepszych drużyn z całej Polski.
Trzymamy kciuki za naszych młodych czytelników.
 
Akcja „Wielka Liga Czytelników” skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Jej głównym celem jest tworzenie mody na czytanie.Konkurs został zorganizowany we współpracy Biblioteki Miejskiej z bibliotekami szkolnymi i nauczycielami szprotawskich szkół podstawowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON