Kalendarium

14 kwietnia 1947: Rozpoczęcie prac nad uruchomieniem Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych w Szprotawie

Aktualności

Jubileuszowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkół w Wiechlicach spotkały się drużyny walczące o zwycięstwo ze znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania I pomocy oraz umiejętności jazdy na rowerze. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej  Filia w Długiem, w kategorii gimnazjów – Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach.
Zespół Szkół w Wiechlicach kolejny raz był organizatorem gminnego etapu turnieju BRD. W ubiegłych latach szkoła gościła także uczestników etapu powiatowego oraz ogólnopolskiego. 
W turnieju udział wzięły zespoły ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Szprotawa. Rywalizujące drużyny  musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także umiejętnościami praktycznymi związanymi z zasadami udzielania I pomocy. Zawodnicy zmierzyli się  z „tarką”, „równoważnią”, „korytarzem”, „żmijką” oraz wieloma innymi przeszkodami, które do łatwych nie należały. Pod czujnym okiem sędziów – policjantów z Komendy Powiatowej w Żaganiu prezentowali punktowane w turnieju umiejętności jazdy po miasteczku ruchu drogowego.
Atrakcją turnieju był pokaz strażaków wydobywania poszkodowanego z pojazdu, który uległ wypadkowi. Tradycją już stała się prezentacja multimedialna Władysława Kruszewskiego na temat wyposażenia roweru.
 
Klasyfikacja końcowa:
kategoria - szkoły podstawowe
 • I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej  Filia w Długiem w składzie Justyna Sikorska, Mateusz Bargielski, Nikola Nurkowska, Filip Gnach, którą poprowadził Władysław Kruszewski, 
 • II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Filia w Siecieborzycach,
 • III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Filia w Lesznie Górnym,
kategoria - gimnazja
 • I miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach w składzie Maksymilian Baniuk, Szymon Katulski, Patryk Kuczak, którą poprowadził Krzysztof  Zdebelak,
 • II miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 1 w Szprotawie,
 • III miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 2 w Szprotawie. 
Dodatkowo przyznano tytuł najlepszego zawodnika. W kategorii szkół podstawowych otrzymał go Hubert Herbut ze Szkoły Podstawowej  Filia w Siecieborzycach, a ze szkół gimnazjalnych już po raz drugi z rzędu Patryk Kuczak z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach.
 
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23Galeria zdjęć: Jubileuszowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
 • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
 • Baner: baner Wsparcie OSP
 • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
 • Baner: RFIL
 • Baner: PFRON