Aktualności

Zadania w ramach BO wybrane!

W tegorocznej edycji głosowania nad propozycjami zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok wpłynęło 6407 kart do głosowania, jednakże tylko 5677 głosów zostało oddanych poprawnie. Prace nad liczeniem głosów zakończyły się ostatecznie 11 października br.
 
W ramach Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku zrealizowane będą 4 zadania, które uzyskały najwięcej głosów:
czytaj dalej

Strzelania na poligonie w kierunku Karliki

Dowódca JW. 5430 informuje, że 10 - 16.10.2016 r. na terenie JW. 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej w następujących terminach:
czytaj dalej

Szprotawa ma nowego partnera

W dniach od 29 września do 2 października delegacja szprotawskiego samorządu uczestniczyła w uroczystościach jubileuszu 400-lecia miasta Umań na Ukrainie. W trakcie wizyty została podpisana umowa o partnerstwie miast Szprotawa i Umań.
czytaj dalej

Budżet Obywatelski

W związku z trwającą weryfikacją kart do głosowania i występującymi licznymi błędami formalnymi, które mogą wpłynąć na wyniki głosowania, przedłuża się termin ogłoszenia wyników do 11.10.2016 r.
czytaj dalej

XXVI Bieg Dziadoszan zakończony

Bieganie jest nie tylko modne, ale przede wszystkim służy zdrowiu. Dlatego już po raz XXVI w historii naszego miasta zorganizowany został Bieg Dziadoszan, otwarty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
czytaj dalej

Tydzień Seniora dla lepszego jutra

W poniedziałek, 10 października rozpoczęły się Gminne Obchody Tygodnia Seniora. Obchody w tym roku organizowane są pod hasłem „Lepsze jutro tworzymy już dzisiaj”, potrwają do soboty, 15 października 2016 r.
czytaj dalej

Chór UNISONO zdobył dyplom BRĄZOWE PASMO

1 października 2016 r. w Domu Kultury w Głogowie odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Chórów SILESIA CANTAT. Drogą eliminacji w występach na tym festiwalu uczestniczył również Chór ,,UNISONO'' działający przy UTW w Szprotawie.
czytaj dalej

Równać Szanse – złóż wniosek do 25 października

Fundacja Wzgórza Dalkowskie ogłosiła nabór w Regionalnym Konkursie Grantowym Równać Szanse 2016.
czytaj dalej

Miesiąc na zgłaszanie kandydatów do Rady Pożytku

Ogłoszony został nabór kandydatów na 4 członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Gminy Szprotawa II kadencji, na lata 2016-2019. Propozycje do dnia 4 listopada br., mogą składać organizacje pozarządowe oraz inne podmioty trzeciego sektora.
czytaj dalej

Spektakl pt. „Pod niemieckimi łóżkami”

16 października 2016 r., o godz. 18.00,  w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się  spektakl pt. „Pod niemieckimi łóżkami” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego.   
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON