Aktualności

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W środę, 31 maja 2017r. o godzinie 12.00  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XLI sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

26 Maja - Dzień Matki

Życzenia z okazji Dnia Matki.
czytaj dalej

O współpracy gospodarczej ze Sprembergiem

Kierunki  działań na rzecz rozwoju współpracy gospodarczej były głównym tematem spotkania burmistrzów Szprotawy i Sprembergu, które odbyło się 25 maja br., w Szprotawie.
czytaj dalej

Przedszkole w oczach dzieci

W najnowszym wydaniu Informatora Szprotawskiego dowiemy się co mówią dzieci o swoim przedszkolu „Pod Dębami”. Ponadto, relacja z XVII Mityngu Lekkoatletycznego im. Bolesława Chrobrego i Ottona III oraz obchodów majowych uroczystości.
 
Informator do pobrania.
czytaj dalej

Misja gospodarcza do Korei Płd. i Chin – ruszył nabór!

Urząd Marszałkowski otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do Seulu (Korea Południowa) połączonej z udziałem w Korea Metal Week 2017 oraz do Haikou (Chińska Republika Ludowa/Prowincja Hajnan). Misja odbędzie się w terminie 23 - 30 października. Rekrutacja na wyjazd potrwa do 30 czerwca br.
czytaj dalej

Ulica zamknięta dla kierowców i pieszych

W związku z przebudową budynku po byłym klasztorze Magdalenek od 24 maja 2017 r. wykonawca inwestycji wprowadza czasową zmianę organizacji ruchu polegającą na częściowym zamknięciu ul. Pl. Kościelny w Szprotawie.
Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej

Złoty Nenufar dla Mokki z SzDK!

Zespół Mokka ze Szprotawskiego Domu Kultury zdobył „Złoty Nenufar” podczas IV Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lubrzy.
czytaj dalej

MEGA matematycy

Justyna Witulska (kl II B) i Adrian Rudziński (kl. I A), z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, awansowali do finału krajowego XXXIV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków.
czytaj dalej

Upiększamy naszą Szprotawę

Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów w Szprotawie. Jak każdego roku na zieleńcach, skwerach i rabatach na terenie miasta i wsi pojawi się wiele gatunków kolorowych kwiatów, które będą nas cieszyć do pierwszych przymrozków.
czytaj dalej

Przetarg na sprzedaż samochodów

Burmistrz Szprotawy ogłasza II przetarg pisemny ofertowy nieograniczony składników rzeczowych majątku ruchomego stanowiących własność gminy Szprotawa.  
 
Treść Zarządzenia do pobrania.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON