Aktualności

Opłaty cmentarne

W związku z zarządzaniem cmentarzami komunalnymi w Gminie Szprotawa przez Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry Sp. z o. o., wszelkie formalności związane z regulacją płatności związanych z opłatami cmentarnymi, należy dokonywać w biurze Zarządcy w kaplicy cmentarnej w Szprotawie przy ul. Warszawskiej.
czytaj dalej

Komunikat

Burmistrz Szprotawy informuje, że w dniach 21-27.03.2016 r. odbędzie się strzelanie z użyciem amunicji bojowej. Szczegółowe terminy w załączeniu.
czytaj dalej

WIADOMOŚCI Z RATUSZA 4/2016

Zapraszamy do obejrzenia nowego wydania programu telewizyjnego "Wiadomości z Ratusza".
czytaj dalej

Lubuski Festiwal Piosenki „Scena Młodzieżowa”

W środę, 16 marca 2016 r. w sali widowiskowej SzDK odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Scena Młodzieżowa” .- To były najlepsze eliminacje, w jakich miałem zaszczyt uczestniczyć  od ubiegłego roku - tymi słowami rozpoczął odczytywanie werdyktu jury, Maciej Sławny z RCAK w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Lubuskie ma plan inwestycyjny i czeka na opinie

Zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby zaangażowane w sprawy gospodarcze naszego regionu do przesyłania uwag do Projektu Planu Inwestycyjnego i Promocji Gospodarczej Województwa Lubuskiego. Program to mocne uderzenie w kierunku przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego. Do dnia 31 marca 2016 r. trwają konsultacje dokumentu.
 
czytaj dalej

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS GASTRONOMICZNY

15 marca 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbył się finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem „Tęcza kolorów na talerzu”. Nagrody dla najlepszych wręczył Zastępca Burmistrza Paweł Chylak.
 
Uczestnicy konkursu przygotowywali potrawy ze schabu i ryb oraz z filetów z kaczki i kurczaka. Najciekawsze okazały się dodatki przygotowane z dyni, groszku zielonego, batatów i innych warzyw. Po raz pierwszy przygotowane i wykorzystane zostały różnego rodzaju kolorowe sosy, jak np. szafranowy, na bazie zielonej herbaty czy wiśniowy. W efekcie końcowym potrawy na talerzach były bardzo kolorowe i wyglądały niezwykle apetycznie. A smakowały wyśmienicie.
W konkursie startowało 8 szkół gastronomicznych z województwa lubuskiego. Były to szkoły z Zielonej Góry, Nowej Soli, Gubina, Sulechowa, Żar, Świebodzina, Iłowej i Szprotawy. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie: trzeba było wybrać najlepszy zespół, który pracował szybko, czysto, poprawnie i przygotował najciekawszą oraz najsmaczniejszą potrawę.
 
Ostatecznie wyłoniono laureatów konkursu:
I miejsce: Patryk Bezrąk i Arkadiusz Wróblewski, uczniowie III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie, którzy wykonali: Pieczoną pierś z kaczki, kapustę duszoną w winie, puree z dyni z czosnkiem, puree z groszku zielonego z miętą, puree z batatów i z chili, kulki ziemniaczane- zespół został przygotowany przez p. Mirosławę Bobrowską,
 
oraz finalistów:
II miejsce: Kacper Rzęsa, Bartosz Łagowski, uczniowie IV klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie; ich potrawa to:, faszerowana pierś z kurczaka z sosem wiśniowym, kolorowa kaszą kuskus i sałatą w koszyczku z parmezanu-zespół przygotowany przez p. Małgorzatę Bartosz i Wiolettę Telicką,
 
III miejsce: Monika Rygielska, Julia Zygan, uczennice IV klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, z potrawą: piersi z kaczki marynowane w barwnej asyście z szafranowymi uszkami nadziewanymi jabłkiem- zespól przygotowany przez p. Agatę Parfianowicz.
 
Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w życiu zawodowym.
 
Tegoroczny konkurs miał nową oprawę. Cała społeczność szkolna mogła kibicować wszystkim uczestnikom konkursu dzięki kamerze, która podglądała ich pracę przekazując obraz z sali na holl. Konkurs urozmaicony został pokazem przygotowywania potraw przez szefa kuchni p. Szymon Przystupa z Pałacu Wiechlice.
 
Pani Irena Mucha Przewodnicząca Komitetu Głównego Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego w imieniu organizatorów serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i wsparcie wszystkim darczyńcom. Podziękowania składa również wszystkim uczniom oraz zaangażowanym nauczycielom, którzy pomogli w organizacji całej imprezy.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: VIII WOJEWÓDZKI KONKURS GASTRONOMICZNY

Zwycięstwo uczniów z Gimnazjum nr 1 w Pierwszych Otwartych Mistrzostwach w Strzelectwie Sportowym

W środę, 9 marca w Zespole Szkół Tekstylno-Handlowych spotkały się gimnazja powiatu żagańskiego w strzelaniu sportowym. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szprotawie - Nikola Tyczyńska, Marietta Szymków, Patrycja Czop, Laura Lerka, Maciej Adamczak, Tomek Sul, Szymon Sobolewski, Kacper Kuzyszyn to zwycięzcy Pierwszych Otwartych Mistrzostw w Strzelectwie Sportowym powiatu żagańskiego.
Jednocześnie Maciek Adamczak został indywidualnym zwycięzcą tych zawodów, a Tomek Sul zajął trzecie miejsce. W kategorii drużyn dziewczęcych uczennice G1 zajęły pierwsze miejsce, a w kategorii drużyn chłopięcych gimnazjaliści uplasowali się na miejscu drugim. Dłonie same składają się do oklasków. Brawo!!!
czytaj dalej

Burmistrz zaprasza

W piątek, 18 marca br., o godz. 17.00, w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się coroczne, otwarte spotkanie Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy z mieszkańcami gminy. 
Omówione zostaną sprawy związane z największą gminną inwestycją związaną z realizacją projektu pn. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”. Poruszone będą również inne tematy ważne dla mieszkańców gminy.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
czytaj dalej

Młodzież Zapobiega Pożarom

Zwycięzcami eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” zostali Jakub Stehno i Eryk Stelmach w grupie podstawowej oraz Marek Zygadło i Tomasz Dobek w grupie gimnazjalnej. I to oni będą reprezentować naszą gminą na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 marca 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu.
czytaj dalej

Dzień Sołtysa

Sołtysi, rady sołeckie oraz rady osiedlowe tworzą pierwszy szczebel samorządu lokalnego. Z okazji Dnia Sołtysa pragnę złożyć Państwu serdeczne podziękowania za rzetelne i aktywne wypełnianie obowiązków na rzecz sołectw należących do naszej gminy.
Państwa aktywność znacząco przyczynia się do podniesienia poziomu życia na wsi. Starania o inwestycje, których celem jest wyższy standard miejsc integracji sprawia, że najmłodsze pokolenie zyskuje możliwość bezpiecznej zabawy, młodzież będzie mogła z powodzeniem rozwijać swoje pasje, a starsi mieszkańcy będą mieli jeszcze więcej okazji do spotkań.
Dziękuję za trud i podejmowane wysiłki. Cieszę się, że razem możemy pracować po to, aby w naszej gminie żyło się coraz lepiej.
Życzę Państwu satysfakcji płynącej z podejmowania wyzwań, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, dużo powodów do radości oraz wszelkiej pomyślności.
 
Józef Rubacha
Burmistrz Szprotawy 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON