Aktualności

Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.
czytaj dalej

Zawody Wędkarskie „Mistrz Koła”

W niedzielę, 17 kwietnia br. na Stawie Policyjnym w miejscowości Buczek odbyły się spławikowe zawody wędkarskie Koła nr 1 PZW w Szprotawie o tytuł „Mistrza Koła”, zaliczane do cyklu Grand Prix Szprotawy 2016.
czytaj dalej

Wystawa o Irlandii w 3D

Od 10 maja serdecznie zapraszamy do galerii „Pryzmat” Szprotawskiego Domu Kultury na niezwykłą wystawę obrazów  przedstawiających uroki Zielonej Wyspy. Twórcy wystawy mają nadzieję, że oglądając wystawę w trójwymiarze zobaczymy Zieloną Wyspę taką jaką jest naprawdę: piękną i przestrzenną z niepowtarzalnym urokiem, który już ujął miliony ludzi na całym świecie.
czytaj dalej

Gala szprotawskiego sportu

Burmistrz Szprotawy, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Szprotawski Dom Kultury zapraszają na IV Galę Sportu, która odbędzie się w piątek, 22 kwietnia 2016 r., o godz. 18. Uroczystość odbędzie się w Sali 111 w Szprotawskim Domu Kultury.
czytaj dalej

Rusza kontrola wywozu nieczystości ciekłych

Urząd Miejski w Szprotawie informuje, że od dnia 19 kwietnia 2016 r. rozpocznie się kontrola w zakresie spełniania przez mieszkańców ustawowych obowiązków dotyczących wywozu nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych. Kontrole te przeprowadzane będą przez Straż Miejską przy udziale miejskich urzędników. 
czytaj dalej

Kolorowe wędrówki

Dnia 13 kwietnia 2016 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół „Od Kopernika do Korczaka” w Szprotawie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego: pt. „Turystyka, poznawanie i popularyzacja walorów turystycznych polskich Sudetów – edukacja turystyczna dzieci i młodzieży połączona z profilaktyką uzależnień”, z terminem realizacji zadania w okresie 26.05 – 28.05.2016 r.
czytaj dalej

Konsultacje społeczne w sprawie planowanych linii komunikacyjnych

Od 19 kwietnia 2016 r. do 9 maja 2016 r. odbywać się będą konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Szprotawa w sprawie planowanych linii komunikacyjnych w Gminie Szprotawa.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W związku z nieobecnością zastępcy burmistrza Pawła Chylaka, do końca miesiąca kwietnia nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych.
czytaj dalej

Poniedziałkowe spotkania z mieszkańcami

Dzisiaj, 18 kwietnia z powodu pilnego wyjazdu burmistrza odwołane są cotygodniowe spotkania z mieszkańcami.
czytaj dalej

„500bus"

Dziś nasi mieszkańcy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące otrzymania świadczenia wychowawczego „500+”. „500bus” wraz z przedstawicielami z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili Szprotawę służąc mieszkańcom swoją wiedzą.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON