Aktualności

Porozmawiajmy – spotkanie burmistrza z mieszkańcami

W piątek, 18 marca, w Szprotawskim Domu Kultury odbyło się coroczne, otwarte spotkanie burmistrza Józefa Rubachy z mieszkańcami Szprotawy. Spotkanie miało charakter podsumowujący rok 2015 oraz największą szprotawską inwestycję pn. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”.
czytaj dalej

Cotygodniowe spotkania z mieszkańcami

W poniedziałek, 21 marca 2016 r. w związku z zaplanowanym urlopem, burmistrz Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami. W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie zastępca burmistrza Paweł Chylak.

Opłaty cmentarne

W związku z zarządzaniem cmentarzami komunalnymi w Gminie Szprotawa przez Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry Sp. z o. o., wszelkie formalności związane z regulacją płatności związanych z opłatami cmentarnymi, należy dokonywać w biurze Zarządcy w kaplicy cmentarnej w Szprotawie przy ul. Warszawskiej.
czytaj dalej

Komunikat

Burmistrz Szprotawy informuje, że w dniach 21-27.03.2016 r. odbędzie się strzelanie z użyciem amunicji bojowej. Szczegółowe terminy w załączeniu.
czytaj dalej

WIADOMOŚCI Z RATUSZA 4/2016

Zapraszamy do obejrzenia nowego wydania programu telewizyjnego "Wiadomości z Ratusza".
czytaj dalej

Lubuski Festiwal Piosenki „Scena Młodzieżowa”

W środę, 16 marca 2016 r. w sali widowiskowej SzDK odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Scena Młodzieżowa” .- To były najlepsze eliminacje, w jakich miałem zaszczyt uczestniczyć  od ubiegłego roku - tymi słowami rozpoczął odczytywanie werdyktu jury, Maciej Sławny z RCAK w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Lubuskie ma plan inwestycyjny i czeka na opinie

Zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby zaangażowane w sprawy gospodarcze naszego regionu do przesyłania uwag do Projektu Planu Inwestycyjnego i Promocji Gospodarczej Województwa Lubuskiego. Program to mocne uderzenie w kierunku przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego. Do dnia 31 marca 2016 r. trwają konsultacje dokumentu.
 
czytaj dalej

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS GASTRONOMICZNY

15 marca 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbył się finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem „Tęcza kolorów na talerzu”. Nagrody dla najlepszych wręczył Zastępca Burmistrza Paweł Chylak.
 
Uczestnicy konkursu przygotowywali potrawy ze schabu i ryb oraz z filetów z kaczki i kurczaka. Najciekawsze okazały się dodatki przygotowane z dyni, groszku zielonego, batatów i innych warzyw. Po raz pierwszy przygotowane i wykorzystane zostały różnego rodzaju kolorowe sosy, jak np. szafranowy, na bazie zielonej herbaty czy wiśniowy. W efekcie końcowym potrawy na talerzach były bardzo kolorowe i wyglądały niezwykle apetycznie. A smakowały wyśmienicie.
W konkursie startowało 8 szkół gastronomicznych z województwa lubuskiego. Były to szkoły z Zielonej Góry, Nowej Soli, Gubina, Sulechowa, Żar, Świebodzina, Iłowej i Szprotawy. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie: trzeba było wybrać najlepszy zespół, który pracował szybko, czysto, poprawnie i przygotował najciekawszą oraz najsmaczniejszą potrawę.
 
Ostatecznie wyłoniono laureatów konkursu:
I miejsce: Patryk Bezrąk i Arkadiusz Wróblewski, uczniowie III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie, którzy wykonali: Pieczoną pierś z kaczki, kapustę duszoną w winie, puree z dyni z czosnkiem, puree z groszku zielonego z miętą, puree z batatów i z chili, kulki ziemniaczane- zespół został przygotowany przez p. Mirosławę Bobrowską,
 
oraz finalistów:
II miejsce: Kacper Rzęsa, Bartosz Łagowski, uczniowie IV klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie; ich potrawa to:, faszerowana pierś z kurczaka z sosem wiśniowym, kolorowa kaszą kuskus i sałatą w koszyczku z parmezanu-zespół przygotowany przez p. Małgorzatę Bartosz i Wiolettę Telicką,
 
III miejsce: Monika Rygielska, Julia Zygan, uczennice IV klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, z potrawą: piersi z kaczki marynowane w barwnej asyście z szafranowymi uszkami nadziewanymi jabłkiem- zespól przygotowany przez p. Agatę Parfianowicz.
 
Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w życiu zawodowym.
 
Tegoroczny konkurs miał nową oprawę. Cała społeczność szkolna mogła kibicować wszystkim uczestnikom konkursu dzięki kamerze, która podglądała ich pracę przekazując obraz z sali na holl. Konkurs urozmaicony został pokazem przygotowywania potraw przez szefa kuchni p. Szymon Przystupa z Pałacu Wiechlice.
 
Pani Irena Mucha Przewodnicząca Komitetu Głównego Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego w imieniu organizatorów serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i wsparcie wszystkim darczyńcom. Podziękowania składa również wszystkim uczniom oraz zaangażowanym nauczycielom, którzy pomogli w organizacji całej imprezy.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: VIII WOJEWÓDZKI KONKURS GASTRONOMICZNY

Zwycięstwo uczniów z Gimnazjum nr 1 w Pierwszych Otwartych Mistrzostwach w Strzelectwie Sportowym

W środę, 9 marca w Zespole Szkół Tekstylno-Handlowych spotkały się gimnazja powiatu żagańskiego w strzelaniu sportowym. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szprotawie - Nikola Tyczyńska, Marietta Szymków, Patrycja Czop, Laura Lerka, Maciej Adamczak, Tomek Sul, Szymon Sobolewski, Kacper Kuzyszyn to zwycięzcy Pierwszych Otwartych Mistrzostw w Strzelectwie Sportowym powiatu żagańskiego.
Jednocześnie Maciek Adamczak został indywidualnym zwycięzcą tych zawodów, a Tomek Sul zajął trzecie miejsce. W kategorii drużyn dziewczęcych uczennice G1 zajęły pierwsze miejsce, a w kategorii drużyn chłopięcych gimnazjaliści uplasowali się na miejscu drugim. Dłonie same składają się do oklasków. Brawo!!!
czytaj dalej

Burmistrz zaprasza

W piątek, 18 marca br., o godz. 17.00, w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się coroczne, otwarte spotkanie Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy z mieszkańcami gminy. 
Omówione zostaną sprawy związane z największą gminną inwestycją związaną z realizacją projektu pn. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”. Poruszone będą również inne tematy ważne dla mieszkańców gminy.
Serdecznie Państwa zapraszamy!
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON