Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Rok szkolny 2015/2016

Spotkania w roku szkolnym 2015/2016

Prezentacja firmy BEWA

Pierwsze spotkanie promujące kształcenie zawodowe odbyło się 15 grudnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Szprotawie. Prezentację swojej firmy oraz możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego w zakładzie Bewa omawiał Piotr Białkowski. Ponad sześćdziesięcioro gimnazjalistów poznało największe szprotawskie przedsiębiorstwo, dzięki multimedialnej prezentacji wzbogaconej komentarzem właściciela firmy. Był czas na pytania i odpowiedzi oraz w celu urozmaicenia spotkania – krótki konkurs z nagrodami dla najuważniejszych odbiorców. 
Od nowego roku 2016 cykl spotkań promujący dualne kształcenie zawodowe objął zasięgiem kolejne szkoły gimnazjalne w naszej gminie. Pan Piotr Białkowski pracę w swoim zakładzie przybliżył uczniom ostatnich klas Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach oraz Gimnazjum przy Zespole Szkól w Szprotawie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prezentacja firmy Hoszman. Schody i drzwi. Sp. z o.o.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kolejne godziny wychowawcze poświęcone zostały na zaznajomienie się ze specyfiką pracy w firmie Hoszman. Schody i drzwi. Sp. z o.o. Właściciel zakładu Pan Andrzej Hoszman zaprezentował historię firmy, jej rozwój, osiągnięcia, sposób podejścia do pracownika, klienta, a także przedstawił ogólne informacje dotyczące zawodu stolarza. Zachęcał gimnazjalistów do podjęcia nauki tego trudnego rzemiosła zapewniając, że najlepsi z pewnością znajdą pracę i zapewniony im zostanie dalszy rozwój w stabilnej i przyjaznej pracownikom firmie.
 
Na lekcjach tych dodatkowo Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Pan Andrzej Skawiński oraz Wicedyrektor Pani Irena Mucha dokonali prezentacji Zespołu Szkół Zawodowych wraz z ofertą kierunków kształcenia, informacjami o poszczególnych zawodach oraz możliwościach zatrudnienia po ukończeniu szkoły.
 

Prezentacje firm: Lakos sp. z o.o. oraz Gozdra sp. z o.o. (Intermarche)

31 maja br., w Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach oraz w Gimnazjum im. M. Kopernika w Szprotawie odbyły się  prezentacje kolejnych lokalnych firm:  Lakos sp.o.o.  oraz Gozdra sp. z o.o., zarządzająca szprotawskim „Intermarche”.
Własiciele firm - p. Wojciech Kossowski oraz p. Jacek Wcisło zapoznali uczniów ostatnich klas gimnazjalnych ze specyfiką pracy w obu branżach, zaprezentowali stanowiska pracy w firmach oraz przedstawili zapotrzebowanie na konkretne zawody oraz predyspozycje i umiejętności zawodowe.
W przypadku firmy Lakos – mile widziane jest wykształcenie w zawodach ślusarz, monter oraz posiadanie praktycznych umiejętności w zakresie rysunku technicznego.
W przypadku sklepu „Intermarche”  poszukiwanymi zawodami są: piekarz, cukiernik oraz masarz.
Uczniowie zainteresowani rozpoczęciem praktyk, staży oraz pracy jako młodociani pracownicy zaproszeni zostali do odwiedzenia firm i oglądnięcia warunków pracy "od środka".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner odnawiaMY Szprotawę
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa