Logo: Szprotawa
Logo: BIP Logo: Facebook

Rok szkolny 2016/2017

Spotkania w roku szkolnym 2016/2017

Prezentacja firmy BEWA

Pierwsze w roku szkolnym 2016/2017 spotkania promujące kształcenie zawodowe odbyły się 22 listopada br. w Zespole Szkół nr 1 w Szprotawie, 23 listopada w Zespole Szkół przy ulicy Sobieskiego w Szprotawie, natomiast 28 listopada br. w Zespole Szkół w Wiechlicach.  Jako pierwszy prezentację swojej firmy oraz możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego w zakładzie Bewa  omawiał Piotr Białkowski. Uczniowie III klas gimnazjum mieli okazję poznać największe szprotawskie przedsiębiorstwo dzięki multimedialnej prezentacji wzbogaconej komentarzem właściciela firmy. Był czas na pytania i odpowiedzi oraz w celu urozmaicenia spotkania – krótki konkurs z nagrodami dla najuważniejszych odbiorców.
 
W tym roku zmieniła się formuła spotkań. Po prezentacji przedsiębiorstwa, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie Andrzej Skawiński przedstawił ścieżkę kształcenia w szkole zawodowej pod kątem możliwości równoczesnej praktycznej nauki zawodu w zakładzie Bewa.
Dodatkowo, na prezentacje zaproszeni zostali również rodzice gimnazjalistów. 
 

33Galeria zdjęć: Prezentacja firmy Bewa

Prezentacja firm Hoszman. Schody i drzwi oraz Lakos

W styczniu szprotawscy gimnazjaliści zapoznali się z profilem działalności zakładów Hoszman. Schody i drzwi oraz Lakos.
Prezentacje obu firm, tak jak w roku ubiegłym omówili ich właściciele – p. Andrzej Hoszman oraz p. Wojciech Kossowski.
 
Obaj prelegenci podkreślali, że  wybierając kolejną szkołę należy kierować się zapotrzebowaniem rynku pracy, a kształcenie w kierunku technicznym- obecnie niszowym- daje absolwentom możliwości zatrudnienia niemalże „ od ręki” w każdym zakładzie produkcyjnym i to na bardzo dobrych warunkach. W chwili obecnej oba zakłady produkcyjne zmagają się z brakiem wykwalifikowanych pracowników jak również uczniów chętnych do odbywania praktycznej nauki zawodu jako tzw. „młodociany pracownik”.
Prezentacje kolejnych dwóch firm odbędą się w lutym.
 

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
email: e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner ePUAP
  • Baner: baner NGO
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa