Kalendarium

29 września 1594: Joachim vom Berge funduje stypendium dla studiujących szprotawian

Aktualności

Aktualności

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu
Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 

Szkoły bez barier. Szprotawa przyjazna niepełnosprawnym

Projekt poprawy dostępności do gminnych obiektów szkolnych z rekordowym dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 914 tys. zł dobiegł końca. Wyremontowane i zaadaptowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zostały place, chodniki, wejścia do szkół czy pomieszczenia sanitarne.
czytaj dalej

Szprotawskie szkoły bez barier. Gmina otrzymała wyższy grant

Trwają prace w ramach projektu likwidacji barier architektonicznych w szkołach. Już wkrótce wszystkie gminne placówki podstawowe będą mogły pochwalić się nowymi placami, chodnikami i parkingami, a także zmodernizowanymi wejściami do budynków czy pomieszczeniami sanitarnymi.
czytaj dalej

W kolejnej szkole likwidujemy bariery

Przy Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym ruszyły roboty budowlane mające na celu usunięcie przeszkód architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Już wkrótce na terenie placówki pojawią się nowe place, chodniki i parking.
czytaj dalej

W szkołach coraz mniej barier

W szkołach podstawowych nr 1 i 2 w Szprotawie zakończyła się pierwsza część robót budowlanych realizowanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON pn. „Kompleksowa poprawa dostępności osób niepełnosprawnych do obiektów szkół podstawowych w Gminie Szprotawa”.
czytaj dalej

Trwa wielki projekt likwidacji barier architektonicznych

Szybko i sprawnie posuwają się prace przy realizacji zadania poprawy dostępności osób z niepełnosprawnościami do gminnych obiektów szkolnych. Obecnie trwają roboty budowlane w szkołach podstawowych w Wiechlicach i Długiem.
czytaj dalej

Większe pieniądze na modernizację szkół

7 września 2021 r. podpisany został  aneks do umowy o dofinansowanie inwestycji realizowanej przez Gminę Szprotawa ze środków PFRON, w wyniku którego kwota wsparcia uległa zwiększeniu o ponad 124 tys. zł.
czytaj dalej

Umowa na modernizację szkół podpisana!

10 sierpnia br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę na kompleksową modernizację szprotawskich szkół podstawowych. Zadanie finansowane będzie z PFRON oraz unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To część olbrzymiego projektu kompleksowej poprawy dostępności szprotawskich szkół dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ruchowymi.
czytaj dalej

Likwidacja barier architektonicznych w SP1

Jedynka jest koleją szprotawską placówką, w której rozpoczęły się prace modernizacyjne mające na celu dostosowanie przestrzeni szkoły dla osób z niepełnosprawnościami. Na przedsięwzięcie gmina otrzymała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
czytaj dalej

Będzie przyjaźnie i bezpiecznie dla osób z niepełnosprawnościami

Ruszyły prace w ramach projektu likwidacji barier architektonicznych w gminnych szkołach. Pierwsze roboty budowlane realizowane są w Szkole Podstawowej nr 2 w Szprotawie. Już wkrótce place i chodniki na terenie placówki wyłożone będą gładką kostką brukową, ułatwiającą poruszanie się osób na wózku oraz z dysfunkcjami wzroku.
czytaj dalej
1 2

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON