Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Szprotawskie Złote Gody

17 września br., w szprotawskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienie dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
Podczas uroczystości burmistrz Mirosław Gąsik, w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, udekorował Złotych Małżonków medalami. Dostojni Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy i kwiaty z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Stambulskiego.
Dalsza część uroczystości odbyła się w niezwykle miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku. Jubilaci podzielili się receptą na długie i szczęśliwe życie we dwoje. Małżonkowie opowiadali również o okolicznościach poznania się. Okazało się, że początki miłości niektórych par były niezwykłe i zaskakujące. W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli także najbliżsi. Miła i serdeczna uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
 
Pary małżeńskie z terenu Gminy Szprotawa, które w 2019 roku obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego mogą jeszcze składać wnioski o przyznanie medali. Kolejna uroczystość wręczenia tych szczególnych wyróżnień  odbędzie się po przyznaniu ich przez Prezydenta RP.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

38Galeria zdjęć: Szprotawskie Złote Gody

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt