Logo: Szprotawa

Kalendarium

9 maja 2010: w Zielonej Górze obchodzony jest jubileusz 100-lecia kolejki Szprotawskiej

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Akcja BUDUJEMY DROGI trwa!

Dobiegły końca prace budowlane na ulicach Plac Sportowy oraz Końcowa w Lesznie Górnym. Te ważne dla mieszkańców inwestycje na terenach wiejskich usprawnią komunikację i poprawią komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych.
W ramach wykonanych prac na ulicach Końcowej oraz Placu Sportowym, na odcinkach odpowiednio 200 i 190 mb, usunięto stare, wyeksploatowane nawierzchnie gruntowe, wykonano korytowanie dróg oraz ułożono krawężniki. Tak przygotowana podstawa wyłożona została kostką betonową. Ten sam zakres robót wykonany został na dodatkowych 150 metrach ulicy Końcowej, które decyzją burmistrza Mirosława Gąsika, podczas ubiegłorocznej gospodarskiej wizyty, zostały włączone do zadania.
 
- Oddaję mieszkańcom do użytku nowo wybudowane ulice z nawierzchnią z kostki betonowej, które zapewnią przede wszystkim komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych. Mieszkańcy mogą w końcu zapomnieć o drogach pełnych dziur i wybojów, którymi przejście czy przejazd był nie lada wyczynem – relacjonuje zakończenie prac burmistrz. Inwestycja finansowana była częściowo ze środków funduszu sołeckiego, za co serdecznie dziękuje sołtysom, radom sołeckim oraz mieszkańcom.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL