Aktualności

Petycja o budowę obwodnicy Szprotawy w rękach Premiera RP

Nie składamy broni w walce o obwodnicę Szprotawy. Petycje w tym temacie, podpisane przez mieszkańców gminy, Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Stambulskim przekazali Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu oraz Ministrowi Infrastruktury.
Przeprowadzona w 2020 roku kampania na rzecz zebrania podpisów mieszkańców naszej gminy i gmin ościennych pod petycją o ujęcie budowy II etapu obwodnicy w rządowym programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 doczekała się finału. Pismo wraz z podpisami mieszkańców 3 listopada br. złożone zostało w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz  w Ministerstwie Infrastruktury.
 
- W przedsięwzięcie mieszkańcy naszej gminy włożyli wiele zaangażowania i wysiłku, za co bardzo serdecznie dziękuję – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Wszyscy jesteśmy świadomi, jak ważna i potrzebna jest obwodnica. To nie tylko podniesienie atrakcyjności gospodarczej miasta, ale również nowe miejsca pracy, wzrost bezpieczeństwa i podniesienie poziomu życia mieszkańców. Dlatego z niecierpliwością czekamy na stanowisko Premiera RP.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON