Aktualności

Szprotawa bliżej Kaukazu

Flaga Szprotawy po raz kolejny zawisła na jednym z najwyższych szczytów gór Kaukazu - Kazbek 5047 m n.p.m., 17 lipca 2017, o godz. 9:45. To ostatni, mocny akcent niełatwej wyprawy „Expedition Sky is the limit” w składzie: Arkadiusz Dybiec, Anna Kożuch, Sebastian Agafiti i Krzysztof Sabaciński ze Szprotawy.
czytaj dalej

Coraz więcej inwestorów w Szprotawie

Przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej,  położonej w Wiechlicach,  nr 280/120 o pow. 1.5096 ha, który odbył się 10 lipca br.,  został rozstrzygnięty. Wyłoniono nabywcę - firmę Wiązar System, z którą gmina podpisała umowę sprzedaży, w dniu 19 lipca br. Nabywca planuje budowę zakładu produkcyjnego oraz utworzenie nowych miejsc  pracy.
czytaj dalej

Aktualne informacje o świadczeniach rodzinnych i 500+

Już 1 października 2017 rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem świadczeń rządowych „Rodzina 500+” należy złożyć wniosek. Można to już zrobić od 1 sierpnia br.
czytaj dalej

Złoty Oskar Stachnik

W niedzielę, 23 lipca br., podczas 24. Mistrzostw Europy U20 w Grosseto we Włoszech, szprotawianin Oskar Stachnik zdobył złoty medal w rzucie dyskiem.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z urlopem zastępcy burmistrza Pawła Chylaka informujemy, że w poniedziałek, 24 lipca nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych. Zapraszamy 31 lipca br.
czytaj dalej

Święto Policji

Życzenia z okazji Święta Policji
czytaj dalej

Skontroluj swoje znamiona - akcja bezpłatnych badań dermatologicznych w Szprotawie

Już 1 sierpnia mieszkańcy Szprotawy będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion na swojej skórze.
czytaj dalej

Konkurs z dotacjami

Burmistrz Szprotawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Szprotawa przez organizacje pozarządowe i inne podmioty w zakresie:  działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym pn. „Organizacja obchodów Gminnego Tygodnia Seniorów”.
czytaj dalej

Szprotawka zaprasza

Sołtys, Rada Sołecka Szprotawki oraz Szprotawski Dom Kultury zapraszają w dniu 29 lipca od godz. 16.00 do Szprotawki na „Święto Jagody”.
czytaj dalej

Przeżyjmy to jeszcze raz

Zapraszamy do obejrzenia siódmego odcinka „Informatora Szprotawskiego”. Przygotowaliśmy dla Państwa ponad półtoragodzinną relację z tegorocznego Święta Gminy, połączonego z jubileuszowym Festiwalem „Ziemia i Pieśń”.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON