Aktualności

Informacja dla pielgrzymów ŚDM

W dniach 26.07 - 31.07.2016 r. w Krakowie odbędą się obchody Światowych Dni Młodzieży. Dla mieszkańców Gminy Szprotawa chcących uczestniczyć w uroczystościach została przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży ulotka informacyjna dotycząca postępowania w nagłych przypadkach, sposobu zabezpieczania się przed upałem oraz przestrzegania higieny.
 
Zapraszamy do zapoznania się z treścią ulotki <pobierz>.
 
 
czytaj dalej

Szprotawa wysoko w Rankingu Samorządów 2016

Szprotawa należy do jednych z najlepszych gmin miejsko-wiejskich – wynika z Rankingu Samorządów opublikowanego przez Rzeczpospolitą 19 lipca 2016 r. Autorzy opracowania brali pod uwagę m.in. zarządzanie finansami, budżet partycypacyjny, a także przygotowanie miejsc w przedszkolach.
Gmina Szprotawa zajęła 28 miejsce wśród najlepszych gmin miejsko-wiejskich. W ubiegłym roku zajmowała 30 lokatę. Nasza gmina otrzymała wysoką ilość punktów w ocenie jakości gminy – 51,40 pkt., pierwsze miejsce zajął Kołobrzeg z 59,58 punktami.

Kapituła Rankingu  w pierwszym etapie, na podstawie danych z Ministerstwa Finansów, wybrała miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały swoimi finansami w latach 2012-2015 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. W drugim etapie badano dynamikę wzrostu wydatków majątkowych, pomniejszonych o środki unijne, wartość środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, indywidualny wskaźnik zadłużenia oraz m.in. dynamikę wzrostu dochodów własnych w latach 2012-2015.

W Rankingu Samorządów znalazło się również kilka innych gmin miejsko-wiejskich z województwa lubuskiego: Kostrzyn nad Odrą (16), Babimost (20), Sulechów (25), Drezdenko (41), Krosno Odrzańskie (43) oraz Czerwieńsk (95). Wśród miast na prawach powiatu doceniona została Zielona Góra, która awansowała z  32 miejsca na 15.

Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 15 lipca br. szprotawscy radni spotkali się na XXIX sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha omówił działania realizowane w okresie od 23 czerwca do 14 lipca 2016 r.
 
czytaj dalej

Mieszkańcy uczestniczą w konsultacjach społecznych

„Porozmawiajmy o projekcie Gminnego Programu Rewitalizacji”, taki temat był przedmiotem wczorajszych popołudniowych konsultacji Burmistrza Szprotawy z interesariuszami rewitalizacji.
czytaj dalej

Nowy odcinek „Wiadomości z Ratusza”

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka „Wiadomości z Ratusza”. W serwisie relacja z konferencji prasowej Burmistrza Szprotawy w sprawie uruchomienia programu EKO SZPROTAWA, mającego na celu wsparcie finansowe mieszkańców Szprotawy, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, w zakresie wykonania podłączenia do kanalizacji sanitarnej.  
czytaj dalej

Spotkanie otwarte ws. Gminnego Programu Rewitalizacji

Burmistrz Szprotawy zaprasza na spotkanie otwarte z interesariuszami rewitalizacji z możliwością składania uwag i/lub propozycji do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023, które odbędzie się w czwartek, 14 lipca 2016 r., o godz. 17.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
 
czytaj dalej

PRACA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zapraszamy osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności na spotkanie w sprawie pracy w nowo tworzonym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Szprotawie. Spotkanie odbędzie się 18 lipca 2016r. o godz. 10.00 przy ul. Krasińskiego  23 (KIS w budynku OPS).
czytaj dalej

Jesteśmy już na facebooku

Na życzenie Mieszkańców Gminy Szprotawa, od dzisiaj ruszyliśmy z publikacją informacji na funpage’u Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
czytaj dalej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

W piątek, 15 lipca br. od godz. 11.30 odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON