#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Historyczne Magdalenki odzyskują świetność

Już po wakacjach budynek po dawnym klasztorze Magdalenek będzie miejscem przyjaznym dla mieszkańców Szprotawy i turystów. Pozostawiony w śródmieściu Szprotawy pustostan odzyskuje swoją świetność, a to wszystko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. 
Do zakończenia robót budowalno-montażowych pozostało niewiele czasu. Poddasze budynku jest już zakończone. Panele podłogowe we wszystkich salach oraz płytki łazienkowe zostały położone. Drzwi są zamontowane. Ściany na drugim piętrze zostały pomalowane. W dalszej kolejności wykonawca przystąpi do malowania pierwszego piętra oraz położenia posadzki na parterze. Obecnie prace skupiają się głównie na zewnątrz budynku. Ściana południowo-wschodnia została zagruntowana. Trwają uzupełnienia gzymsów.
W dobudówce położono instalacje sanitarne i elektryczne. Następny etap prac będzie polegał na położeniu płytek podłogowych. W ramach zagospodarowania terenu przygotowywany jest plac pod fontannę i miejsca parkingowe.  
Budynek po przebudowie będzie spełniał jednocześnie kilka funkcji. Parter przeznaczony będzie na kawiarnię oraz punkt informacji turystycznej i promocji lokalnej przedsiębiorczości. Na pierwszym piętrze utworzony zostanie Klub Senior+. Drugie piętro to Izba Historii. Natomiast całe poddasze będzie do dyspozycji dla organizacji pozarządowych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Historyczne Magdalenki odzyskują świetność

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON