Aktualności

Nowe mieszkania przy Jesionowej

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha oraz Prezes Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące budowy i możliwości ubiegania się o mieszkanie w budynku wielorodzinnym w Wiechlicach przy ulicy Jesionowej 2. Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r., o godz. 17.00 w Szprotawskim Domu Kultury przy ul. Mickiewicza 1.
czytaj dalej

Uwaga! Strzelania na poligonie

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 13 lutego – 19 lutego 2017 r. – Żagań na terenie JW 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej w następujących terminach:
czytaj dalej

Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach RPO-konferencja

Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze zaprasza przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu na konferencję pn.: „Regionalny Program Operacyjny–Lubuskie 2020 – Impuls do rozwoju”, która odbędzie się 16 lutego 2017 r., w godzinach 10:30 - 14:00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, przy ul. Podgórnej 7.
czytaj dalej

Skorzystaj z nowych programów wsparcia

O dofinansowanie na działania ekologiczne, termomodernizację obiektów użyteczności publicznej można ubiegać się w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Wsparcie w postaci pożyczki z dotacją można uzyskać również na budowę systemów zagospodarowania ścieków socjalno-bytowych.  
czytaj dalej

Szprotawa czeka na wykonawcę Magdalenek

Burmistrz Szprotawy zaprasza wykonawców do składania ofert na przebudowę z rozbudową dawnego budynku klasztoru Magdalenek w Szprotawie, w którym powstanie Centrum Aktywności Społecznej. Czas składania ofert: 28.02.2017 r.
czytaj dalej

Zmiany w oświacie przedmiotem sesji nadzwyczajnej

Podczas sesji nadzwyczajnej, 7 lutego br., radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów w Gminie Szprotawa do nowego ustroju szkolnego.
czytaj dalej

Klub Gier Wszelakich

Szprotawski  Dom Kultury zaprasza dzieci, młodzież, ale i dorosłych  do udziału w bezpłatnych zajęciach Klubu Gier Wszelakich. Spotkania odbywają się w środy, w godz. od. 16.00 do 17.30, w sali kameralnej, pokój nr 114.
czytaj dalej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Szprotawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Szprotawa przez organizacje pozarządowe w zakresie: ochrony i promocji zdrowia - przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.
czytaj dalej

Spotkanie w ratuszu

We wtorek, 7 lutego br., burmistrz Józef Rubacha spotkał się z paniami: Edytą Broniewską - dyrektor Regionu Zachodniego Grupy Nowy Szpital i Weroniką Czesak-Kamyk - nowym Prezesem Zarządu Nowego Szpitala w Szprotawie. Rozmawiano o przyszłości szprotawskiej lecznicy.
czytaj dalej

Zaproszenie

Na poetycko - muzyczny wieczór walentynkowy, który odbędzie się 14 lutego br. zapraszają wszystkich mieszkańców: Szprotawski Dom Kultury i Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Początek godz. 17.00, sala kameralna w SzDK.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON