Aktualności

KOMUNIKAT

W związku z zaplanowanym urlopem burmistrza i zastępcy burmistrza, 3 października 2016 r. nie będzie spotkań z mieszkańcami. Zapraszamy w przyszły poniedziałek.

XXVI BIEG DZIADOSZAN w Szprotawie

Zapraszamy wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu do wspólnego biegania. Można jeszcze zgłosić się do udziału w biegu otwartym XXVI Biegu Dziadoszan, który odbędzie się 8 października 2016 r. na Stadionie Miejskim w Szprotawie.
czytaj dalej

Spotkanie z organizacjami za nami

W  środę, 28 września br., z inicjatywy burmistrza Józefa Rubachy w szprotawskim ratuszu odbyło się coroczne spotkanie z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami z terenu gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Październik miesiącem walki z rakiem piersi!

Wszystkie Panie z terenu naszej gminy zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne. W październiku odbędą się dwa takie badania przeprowadzone w mammobusie przed szprotawskim ratuszem.
czytaj dalej

Wrześniowa sesja Rady Miejskiej

We wtorek, 27 września, odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Uwaga przedsiębiorcy! Rusza misja gospodarcza na Białoruś

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza firmy z województwa lubuskiego, zainteresowane rozwojem handlu zagranicznego z Białorusią i Euroazjatycką Unią Gospodarczą do udziału w misji gospodarczej do Mińska i Homla (Białoruś) w dniach 23-27 października 2016 r.  Projektu współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Rekrutacja zainteresowanych uczestnictwem w misji firm odbędzie się w dniach 27 września – 3 października br.
 
czytaj dalej

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Już jutro, 28 września odbędzie się planowane spotkanie z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami. Początek o godz. 13.30, w sali posiedzeń tut. urzędu (ratusz, II piętro).
czytaj dalej

Niemieckie Studentki w Szprotawie

W dniu 22.09.2016 odbyło się u Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy i jego zastępcy Pawła Chylaka spotkanie w sprawie praktyk niemieckich studentek z Uniwersytetu z Cottbus w szprotawskich placówkach oświatowo-wychowawczych. Studentki odbędą w naszym mieście 6 miesięcy praktyk z zakresu pracy socjalnej z dziećmi i młodzieżą.
czytaj dalej

WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY

22 września 2016 r. w Zespole Szkół w Szprotawie przy ul. Sobieskiego 58 odbyły się warsztaty pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratowników medycznych z 11. Batalionu Dowodzenia z Żagania.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON