Aktualności

MODERNIZACJA KOLEJNEJ DROGI W STREFIE GOSPODARCZEJ

Już wkrótce, na podstawie dokumentacji projektowej, złożony zostanie wniosek o pozyskane dofinansowania na modernizację nawierzchni drogi łączącej wieś Wiechlice z osiedlem Lotnisko. Działania te mają wzmocnić potencjał szprotawskiej strefy gospodarczej oraz zwiększyć szanse na pozyskanie kolejnych wielkich inwestorów.
czytaj dalej

MISTRZOWIE AGRO – ZAGŁOSUJ NA SWOJEGO MISTRZA

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji MISTRZOWIE AGRO, największego plebiscytu sołeckiego i rolniczego w Polsce. Zaszczytne tytuły dla sołtysów, rolników, liderów społeczności i kół gospodyń wiejskich przyznane zostaną najpierw w powiatach i regionach, a później w skali województwa i całego kraju.
czytaj dalej

NOWY DACH NA KAPLICY W DZIKOWICACH

Zakończył się remont dachu kaplicy na cmentarzu w Dzikowicach. Mocno zniszczone już poszycie dachowe zastąpione zostało nową, trwałą i odporną na zmienne warunki atmosferyczne blachodachówką.
czytaj dalej

DZIEŃ BOBRA W SZPROTAWIE!

Już jutro, tj. w sobotę, 13 kwietnia br., o godz. 14.00 wyruszymy śladem bobrów! Burmistrz Mirosław Gąsik zachęca do udziału w imprezie, bo to jedyny taki dzień w Szprotawie!
czytaj dalej

Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR,  we współpracy z Komendą Główną Policji organizuje webinarium, którego celem jest zwiększanie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców. Zapraszamy seniorów i ich opiekunów do wzięcia udziału w szkoleniu, które odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku od 10:00 do 12:30.
czytaj dalej

CIĄG DALSZY UNOWOCZEŚNIANIA INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ Boisko w Witkowie doczeka się trybun

Kolejne dobre wiadomości płyną do miłośników sportu i osób chcących prowadzić zdrowy i aktywny styl życia. Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z budżetu Województwa Lubuskiego w wysokości 30,6 tys. zł na boisku piłkarskim w Witkowie wybudowane zostaną trybuny.
czytaj dalej

POSADŻ DRZEWO W RAMACH WIELKIEGO NARODOWEGO SADZENIA DRZEW

Już w najbliższy piątek, 12 kwietnia br., odbędzie się szósta edycja akcji #sadziMY – wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Mieszkańcy naszej gminy mogą otrzymać je bezpłatnie w siedzibie Nadleśnictwa Szprotawa.
czytaj dalej

PODZIĘKOWANIA BURMISTRZA SZPROTAWY

Szanowni Mieszkańcy Gminy Szprotawa!
Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych. Dzięki Waszym głosom, wyłonieni zostali reprezentanci, którzy cieszą się największym zaufaniem lokalnej społeczności.
czytaj dalej

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”! Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.
czytaj dalej

„SZPROTAWSKA NATURA” WITA SPACEROWICZÓW

Od niedawna skwer przy ulicy Bronka Kozaka, tuż przy zejściu na basen, zdobi wyjątkowe dzieło. To wypalana rzeźba w glinie autorstwa Pani Beaty Kariny Mazur. Praca powstała w pracowni Szprotawskiego Domu Kultury przy współpracy ratusza.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON