Aktualności

GEOCACHING NA PĘTLI WIEWIÓRA

W maju br. na popularnej trasie turystycznej „Pętla Wiewióra” zostaną zamontowane skrytki międzynarodowej gry terenowej zwanej geocaching. Szlak o dystansie 12 km prowadzi przez lasy i pola Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Potok Sucha”.
czytaj dalej

WIELKI MECZ NA OTWARCIE STADIONU

Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z KS Sprotavia zapraszają na uroczyste otwarcie zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Szprotawie, które odbędzie się 13 maja br., o godz. 11.00. W programie m.in. mecz piłki nożnej - Kadra Województwa Lubuskiego U-15 kontra Zagłębie Lubin.
czytaj dalej

TAKI AMFITEATR TO BĘDZIE CUDO!

Plany adaptacji ruin zamku w Szprotawie. Jedyna ruina w centrum miasta od lat irytuje i inspiruje…
czytaj dalej

OTO ONA. PIĘKNA NASZA MATKA ZIEMIA!

Mieszkańcy naszej gminy świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi w najpiękniejszy z możliwych dla naszej planety sposobów. Stowarzyszenie Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom wraz z mieszkańcami Iławy posprzątali Park Huta. Uporządkowano tereny zielone w Lesznie Górnym, a otoczenie szprotawskiej książnicy ukwiecono. Wiosenne prace wykonywano także w innych miejscach, w tym w przydomowych ogródkach i na działkach.
czytaj dalej

MAJÓWKOWA NIESPODZIANKA!

Władze samorządowe Szprotawy przygotowały mega niespodziankę, dzięki której rodzinne spacery podczas majówkowego weekendu zamienią się w pełną śmiechu, radości i rozwijającej wyobraźnię zabawę. 
czytaj dalej

KOMUNIKAT

Informujemy, że we wtorek, 2 maja 2023 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA WEISSE TAFEL W SZPROTAWIE – W MAJU W SPREMBERGU – W CZERWCU

Wielkimi krokami zbliża się tradycyjna już polsko- niemiecka impreza WEISSE TAFEL. Tegoroczna edycja będzie składała się z dwóch części. Pierwsza z nich, która odbędzie się 13 maja, będzie miała miejsce w Szprotawie. Druga zaś, którą zaplanowano na 17 czerwca – w Sprembergu. Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy!
czytaj dalej

ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Burmistrz Mirosław Gasik oraz Dyrektor SzDK Andrzej Kajfasz 21 kwietnia br. wzięli udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Podczas obchodów zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Żaganiu posadzono dąb pamięci ku czci aspiranta Teodora Fabisiaka, jednej z ofiar zbrodni katyńskiej.
czytaj dalej

POSIEDZENIA KOMISJI

Informujemy o terminach posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

SESJA RADY MIEJSKIEJ

W piątek, 28 kwietnia 2023 r., o godz. 10.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbędzie się LVIII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON