Logo: Szprotawa

Aktualności

12 czerwca – nieczynny Urząd Miejski

12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie nieczynny. Dzień wolny wynika z zarządzenia Burmistrza Szprotawy w sprawie czasu pracy pracowników Urzędu Miejskiego.
czytaj dalej

Gminne dotacje na sport przyznane

3 czerwca br., rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Szprotawa w zakresie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 roku.
czytaj dalej

Wsparcie dla firm dotkniętych epidemią

30 mln zł trafi do lubuskich przedsiębiorców. Umowę na Lubuskie Bony Wsparcia podpisał członek zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński. Za realizację projektu będą odpowiadały Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa.
Lubuskie Bony Wsparcia stanowią pomoc dla firm, które przechodzą problemy w związku ze skutkami pandemii COVID-19. Autorskie narzędzie stworzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego trafi do setek firm. Będzie to forma dotacji mająca na celu poprawienie płynności finansowanej przedsiębiorstw w związku z negatywnymi czynnikami na rynku, w tym zakłóceniem łańcucha dostaw, obniżeniem popytu konsumpcyjnego czy ograniczeniem planów inwestycyjnych.
Bon będzie udzielany na cele obrotowe i inwestycyjne. Poziom dofinansowania wyniesie 95% wydatków kwalifikowalnych.
 

Dwie firmy zmodernizują przyszkolne boiska sportowe

Niebawem gruntowną przebudowę przejdą boiska sportowe przy szkołach podstawowych w Szprotawie i Wiechlicach. Realizacją inwestycji zajmie się dwóch wykonawców, z którymi pod koniec maja br. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz podpisała umowy. 
czytaj dalej

Bezpieczne place zabaw i siłownie

Otwarte place zabaw i plenerowe siłownie to kolejny etap odmrażania gospodarki i życia społecznego. W czwartek, 28 maja br. gmina rozpoczęła akcję dezynfekcji urządzeń, z których korzystają dzieci, młodzież i dorośli. Na obiektach wykoszona została również trawa.
czytaj dalej

Dziękujemy za Magdalenki

Szprotawskie Magdalenki zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany”, organizowanym przez  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Z pietyzmem odnowiony budynek jest dumą i chlubą naszego miasta.
czytaj dalej

Trujący azbest trafił do osiedlowego kontenera

W ubiegłym tygodniu szprotawski ratusz zaalarmowany został o podrzuconych do kontenera, przy ulicy Konopnickiej, rakotwórczych kawałkach płyt azbestowych. Bezmyślność oraz skrajna nieodpowiedzialność niektórych osób naraża mieszkańców na utratę zdrowia, a gminę na niepotrzebne koszty.
czytaj dalej

Szanowni Państwo

Informujemy, że od 8 czerwca br., Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz wznawia przyjmowanie interesantów w swoim gabinecie, co tydzień w poniedziałek, w godzinach od 14.30 do 16.30.
czytaj dalej

Laptopy dla szkół rozdane!

29 maja br., Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz przekazała dyrektorom szprotawskich szkół podstawowych 22 laptopy, zakupione w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Komputery wykorzystywane będą przez uczniów i nauczycieli podczas zdalnego nauczania w czasie epidemii, a po jej zakończeniu - w szkołach.
czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Kochane dzieci,
w dniu Waszego święta życzę Wam wielu cudownych prezentów, uśmiechów na twarzach i miłości.
Pozostańcie w swych sercach na zawsze dziećmi, nawet gdy „Będą mówili, żeś jeszcze dziecinny,
będą się może śmiali, a ty się z nimi nie licz, ty bądź taki, jaki jesteś, nie inny”.    
                                                
                                                                               Pełniąca Funkcję Burmistrza
                                                                           Ewa Gancarz
                         
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt