Aktualności

KOMUNIKAT

Informujemy, że w czwartek, 24.08.2023 r., w godz. od 10.00 do 14.00 biuro ewidencji ludności i dowodów osobistych będzie nieczynne z uwagi na udział pracowników w szkoleniu z zakresu obsługi Centralnego Rejestru Wyborców. Za utrudnienia w obsłudze klienta przepraszamy!
 
czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO PTASICH BUFETÓW

Halo, halo! Tutaj ptasie radio… W szprotawskich parkach przy ulicy Basztowej i Ogrodowej stanęły urządzenia ze specjalnie przygotowaną mieszanką do karmienia dzikiego ptactwa. Dowiedz się, jak to działa?!
czytaj dalej

NA DROGACH W WIECHLICACH WYLEWAMY JUŻ ASFALT

Dobiegają końca prace przy generalnej przebudowie ulic Klonowej, Brzozowej i Akacjowej w Wiechlicach. Już wkrótce do użytku oddanych zostanie kilka kilometrów nowoczesnej sieci komunikacji drogowej, w postaci nowych ulic, chodników, przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych.
czytaj dalej

TELEEXPRESS W SZPROTAWIE

Dziś w Szprotawie gościła ekipa Teleexpressu. W kolejnym wydaniu tego bardzo popularnego programu informacyjnego będzie o Szprotawskim Rowerze dla Pierwszaka - pierwszym w Polsce projekcie zachęcającym do aktywności sportowej i zdrowego stylu życia od najmłodszych lat.
czytaj dalej

SZPROTAWSKIE MAGDALENKI JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND - 25-26 SIERPNIA

Nadchodzący piątek i sobota to dwa dni niesamowitych koncertów oraz wspólnego biesiadowania, na których nie może zabraknąć żadnego mieszkańca naszej gminy oraz naszych przyjaciół. Burmistrz Mirosław Gasik gorąco zaprasza Szprotawian oraz gości chcących przeżyć wspaniałą i energetyczną przygodę na wielką fiestę pod nową marką - „Szprotawskie Magdalenki”.
czytaj dalej

PRZYGARNIJ PSIAKA!

Burmistrz Mirosław Gąsik zachęca do adopcji bezdomnych psów, które przebywają w schronisku dla zwierząt w Zielonej Górze. Glen, Matrix czy Tito czekają na nowy dom.
czytaj dalej

ŚWIĘTO GRZYBA - JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ. Zapraszamy do Bobrowic

19 sierpnia, o godzinie 16.00, na placu przy świetlicy wiejskiej w Bobrowicach odbędzie się kolejna już edycja wielkiego grzybobrania.
czytaj dalej

SZPROTAWA BOGATSZA O NOWĄ DROGĘ ASFALTOWĄ!

Gmina Szprotawa, a tym samym Powiat Żagański, wzbogacili się o zupełnie nową asfaltową drogę. To ważny odcinek z drogi wojewódzkiej nr 297 do drogi powiatowej nr 1042, który połączy Siecieborzyce i Długie. Dla potencjalnych zdarzeń drogowych ma znaczenie strategiczne, a na co dzień ułatwia komunikację mieszkańcom gmin Szprotawa, Małomice, Żagań, Niegosławice – wylicza Starosta Żagański Henryk Janowicz.
czytaj dalej

PIERWSZE PATROLE PREWENCYJNE ZA NAMI

W piątek, 11 sierpnia br. ruszyła pilotażowa akcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w naszej gminie. W pierwszych patrolach wzięli udział strażacy ochotnicy z jednostek OSP Siecieborzyce, Leszno Górne, Witków, Dzikowice oraz Borowina, a także burmistrz Mirosław Gąsik, który dzieli się z nami pierwszymi spostrzeżeniami.
czytaj dalej

UTRUDNIENIA W RUCHU KOŁOWYM NA BRZOZOWEJ W WIECHLICACH

W dniach od 16 do 25 sierpnia br. zamknięta zostanie ulica Brzozowa w Wiechlicach z powodu prowadzonych robót budowlanych polegających na kładzeniu jej asfaltowej nawierzchni. We wskazanym terminie droga może być całkowicie nieprzejezdna. 
 
 
 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON