Aktualności

O ROZWOJU SZPROTAWY W BIULETYNIE MIEJSKIM

Od czwartku, 22 grudnia br., w szprotawskim ratuszu, a także na terenie miasta i gminy będzie można zaopatrzyć się w tegoroczne wydanie bezpłatnego Biuletynu Urzędu Miejskiego.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

 W środę, 28 grudnia 2022 r., o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie LIII sesji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Komunikat

Publikujemy informację o posiedzeniach komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO SZPROTAWSKIEJ SZOPKI BOŻONARODZENIOWEJ

Wieloletnią tradycją, na placu przed ratuszem, stanęła szopka bożonarodzeniowa, która jest celem rodzinnych spacerów, niezmiennie budząc zachwyt zarówno dzieci, jak i dorosłych. W drewnianej stajence pojawiła się nowa figurka Dzieciątka Jezus, która odkupiona została przez sprawców zeszłorocznego wandalizmu.
czytaj dalej

RUSZAMY Z BUDOWĄ DRÓG NA OSIEDLU PIASTOWSKIM

15 grudnia br. to wyjątkowo szczęśliwa data dla mieszkańców ulic Robotniczej, Witosa, Porzeczkowej oraz Jasnej w Szprotawie. W tym dniu nasza gmina otrzymała promesę inwestycyjną na kwotę 7,6 mln zł, dzięki której burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym Chod - Dróg Przemysław Andrzejewski z Krobi na budowę nowych dróg na Zabobrzu. 
czytaj dalej

BUDŻET PRZYJĘTY JEDNOGŁOŚNIE. 21/21 RADNYCH ZA!

16 grudnia, na ostatniej w minionym roku sesji Rady Miejskiej w Szprotawie, radni jednogłośnie uchwalili plan finansowy na 2023 rok. Mimo trwającego kryzysu, będzie to dobry budżet, w którym równolegle ze spłatą olbrzymiego kredytu zaciągniętego przez poprzedników, realizowane będą równie wielkie wydatki w rozwój naszej gminy.
czytaj dalej

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE ZE SZPROTAWY

Przy alejce spacerowej przy ulicy Bronka Kozaka w Szprotawie stanęła dekoracja świetlna w postaci specjalnej ramki do zrobienia sobie pamiątkowej, świątecznej fotografii.
czytaj dalej

NAGRODZONA RITA CITAK

Rita Citak to młodziutka szprotawska tancerka, która od kilku już lat z powodzeniem sięga po najwyższe laury w ogólnopolskich konkursach tanecznych. Z rąk burmistrza Mirosława Gąsika oraz zastępczyni Doroty Grzeszczak nasza mistrzyni odebrała nagrodę oraz gratulacje.  
czytaj dalej

ZA NAMI FINAŁ FESTIWALU BAJEK BOŻONARODZENIOWYCH

Od 17 listopada do 6 grudnia br. szprotawskie przedszkolaki wzięły udział w Festiwalu Bajek Bożonarodzeniowych, którego pomysłodawcą oraz organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie. W finale projektu gośćmi honorowymi byli burmistrz Mirosław Gąsik oraz zastępczyni burmistrza Dorota Grzeszczak, którzy przeczytali dzieciom bajki oraz wręczyli dyplomy i upominki.
czytaj dalej

ZIELONA STREFA SPOTKAŃ JUŻ DOSTĘPNA, STOK NARCIARSKI WKRÓTCE

Niezwykłą metamorfozę przechodzi Park Miejski przy Ceglanej w Szprotawie. Gotowa jest już Zielona Strefa Spotkań. W przyszłym roku otwarty zostanie naśnieżany stok narciarski, z którego będzie można korzystać również latem, dzięki sztucznej nawierzchni z igelitu.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON