Logo: Szprotawa

Aktualności

Działania na rzecz rozwoju gminnej sieci rowerowej

W następstwie opracowania koncepcji rozwoju sieci ścieżek i tras rowerowych Urząd Miejski w Szprotawie przystąpił do realizacji zadań rekomendowanych przez zespół i mieszkańców - informuje Maciej Boryna, naczelnik Wydziału Gospodarki i Rozwoju.
czytaj dalej

Pomoc mieszkańcom, którzy ucierpieli w pożarze

Trwa akcja pomocy ofiarom pożaru kamienicy przy ulicy Krasińskiego w Szprotawie, którzy stracili nie tylko dach nad głową, ale również dorobek całego życia. Koordynatorzy przedsięwzięcia - Szprotawski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Fundacja Spełnienie – zachęcają ludzi dobrej woli do włączenia się w zbiórkę finansową oraz rzeczową dla poszkodowanych.
czytaj dalej

Przed nami duże wyzwania

Od 18 listopada br. funkcję Burmistrza Szprotawy pełni Pani Ewa Gancarz, która zaprasza mieszkańców gminy do współpracy.
czytaj dalej

Wigilia – nieczynny Urząd Miejski

W Wigilię – 24 grudnia br., Urząd Miejski w Szprotawie będzie nieczynny. W tym dniu dyżur telefoniczny w zakresie rejestracji zgonów będzie pełnił Urząd Stanu Cywilnego, w godz. od 9.00 do 12.00, pod numerem telefonu 795 557 056.
czytaj dalej

VIII Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski&Gintrowski

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza na VIII Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski&Gintrowski, organizowany we współpracy ze Szprotawskim Domem Kultury.
czytaj dalej

Szanowni mieszkańcy!

Przypominamy, że ze względów organizacyjnych, w dniu Jarmarku Bożonarodzeniowego, tj. 14 grudnia br., w godzinach od 6.00 do 16.00 zamknięte zostaną dla ruchu kołowego następujące szprotawskie ulice: Rynek, gen. Bema, Gen. Andersa.
czytaj dalej

Podziel się kroplą na mikołajki

W sobotę, 14 grudnia br., od godz. 9.00 rusza mikołajkowa akcja krwiodawstwa. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz zachęca Szprotawian do udziału w przedsięwzięciu i przekazania najcenniejszego daru jakim jest nasza krew!
czytaj dalej

Promocja publikacji „Magdalenki od pokuty w Szprotawie. Historia zakonu i klasztoru”

3 grudnia br., w Centrum Aktywności Społecznej odbyła się promocja publikacji pt. „Magdalenki od pokuty w Szprotawie. Historia zakonu i klasztoru” autorstwa Pani Wandy Wilanowskiej. Wśród licznie przybyłych gości Szprotawę odwiedziły Siostry Magdalenki od Pokuty z Lubania.
czytaj dalej

Przedszkolaki znają przepisy ruchu drogowego

Pełniąca Funkcję Burmistrza Szprotawy Ewa Gancarz, 3 grudnia br., gościła w Zespole Przedszkolnym przy ul. Waszyngtona, aby wręczyć nagrody dzieciom, które uczestniczyły w konkursach plastycznych pn. „Czerwone światło – stój” i „Znaki drogowe – gra planszowa”.
czytaj dalej

Pożar domu wielorodzinnego w Szprotawie

Kilka minut po północy wybuchł pożar na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ulicy Krasińskiego w Szprotawie. Na miejsce przybyło dwanaście zastępów straży pożarnej. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Uratowane zostały także wszystkie przebywające w budynku zwierzęta domowe. Trwa akcja pomocy ofiarom.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa