Aktualności

TU WSZYSTKO GRA! OK! GRAJMY WSPÓLNIE SZPROTAWIANIE

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza wszystkich do udziału w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra już 28 stycznia. Do licytacji burmistrz wystawia tradycyjną kazachską czapkę, którą otrzymał od repatriantów przybyłych pod koniec ubiegłego roku do Szprotawy!
 
czytaj dalej

INFORMACJA O KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ

W lutym 2024 r. rusza kwalifikacja wojskowa. Kto musi się stawić na komisję lekarską? W jakich terminach i gdzie będą odbywać się badania? Jakie dokumenty należy mieć ze sobą?
czytaj dalej

SESJA RADY MIEJSKIEJ

W piątek, 26 stycznia 2024 r., o godzinie 11.00 , w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędą się obrady LXVII sesji  Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

DROGIE BABCIE I KOCHANI DZIADKOWIE!

„Los ręką do darów szczodrą
niech szczęścia da Wam kwiat
za Wasze trudy i dobroć,
którymi rozjaśniacie świat”.
czytaj dalej

SZPROTAWA PRACUJE NAD BOBER-BRIDGE Futurystyczny most na Bobrze

Trwają intensywne prace w związku z pomysłem budowy kładki pieszo-rowerowej, która połączy Nową Kopernię i Dziećmiarowice. Nowa przeprawa przez Bóbr z pewnością ucieszy nie tylko mieszkańców tych miejscowości. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi przykładowymi wizualizacjami obiektu, opracowanymi przez dr inż. Mateusza Rajchela z Politechniki Rzeszowskiej.
czytaj dalej

SAMORZĄD PRZYJAZNY KGW

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich zaprasza do udziału w 1. ogólnopolskim plebiscycie SAMORZĄD PRZYJAZNY KGW, ktory ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie samorządów lokalnych oraz ich przedstawicieli zaangażowanych w rozwój Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) i promocję postaw proobywatelskich.
czytaj dalej

DO ZIELONEJ GÓRY BEZPOŚREDNO ZE SZPROTAWY

1 stycznia br. wróciły długo wyczekiwane bezpośrednie połączenia do Zielonej Góry.W ramach linii 100 pojedziemy ze Szprotawy przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce, Kożuchów oraz Mirocin Dolny bezpośrednio do stolicy województwa 4 pary dziennie w dni robocze oraz 2 pary w weekendy. 
czytaj dalej

SZPROTAWSKA POLICJA Z NOWYM RADIOWOZEM

5 stycznia br., na placu przy Komisariacie Policji w Szprotawie odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, z którego będą korzystać szprotawscy funkcjonariusze. Kluczyki do nowego radiowozu wręczył Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.
czytaj dalej

W Szprotawie powstanie pomnik Niepodległej

Dotychczas w Szprotawie nie było miejsca, gdzie mieszkańcy mogliby godnie i w odpowiednich warunkach uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z tej potrzeby zrodziła się oddolna inicjatywa trwałego upamiętnienia jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. 
czytaj dalej

WEJŚCIE GŁÓWNE KOŚCIOŁA JUŻ OTWARTE

15 grudnia 2023 r., po częściowej renowacji, otwarte zostało główne wejście Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Prace rewitalizacyjne współfinansowane są z Gminnego Programu Ochrony Zabytków w wysokości 25 tys. zł.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON