Aktualności

POZNAJ LUBUSKICH PRODUCENTÓW, KUPUJ LOKALNIE NA TARGOWISKACH

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego ruszyło z kolejną już edycją kampanii ,,Poznaj Lubuskich Producentów. Wspieraj lokalnie”, której celem jest promocja produktów regionalnych i lokalnych. Burmistrz Mirosław Gąsik zachęca do zainteresowania się ideą wspierania naszych rodzimych producentów i dokonywania świadomych wyborów.
czytaj dalej

Życzenia

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej.
czytaj dalej

DZIEŃ OTWARTY W DAWNYM KLASZTORZE MAGDALENEK W SZPROTAWIE

W piątek, 12 maja br., w godzinach od 9.00 do 15.00 swoje podwoje dla zwiedzających otworzy Centrum Aktywności Społecznej, które mieści się w średniowiecznym budynku byłego Klasztoru Magdalenek. Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
czytaj dalej

RUSZAJĄ PRACE DROGOWE NA „ZABOBRZU”

Od czwartku, 11 maja br., ruszają roboty związane z prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną budową szprotawskich ulic, tj. Robotniczej, Witosa, Porzeczkowej i Jasnej na Osiedlu Piastowskim w Szprotawie.
czytaj dalej

SZPROTAWSKA KSIĄŻNICA ŚWIĘTUJE

Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
czytaj dalej

BIAŁA SOBOTA DLA SZPROTAWIAN

Grupa Nowy Szpital oraz Burmistrz Szprotawy zapraszają w sobotę, 20 maja br., w godz. 11.00 – 14.00 do skorzystania z bogatej oferty bezpłatnych świadczeń zdrowotnych w zakresie rehabilitacji ruchowej, pediatrii oraz logopedii. Dla dzieci dostępna będzie strefa zabaw. Dla mam – kosmetyczka, wizażystka, stylista. Zapraszamy!
czytaj dalej

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA WYBRANY!

28 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie odbył się coroczny, gminny konkurs "Mistrz Pięknego Czytania”, którego celem jest rozbudzanie pasji czytania, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa oraz wyrabianie nawyku czytania, jako drogi do pokonywania trudności w uczeniu się.
czytaj dalej

ZMIANA GODZIN PRACY KASY RATUSZA. DODATKOWE PUNKTY DOKONYWANIA PŁATNOŚCI

Od poniedziałku, 8 maja br. następuje zmiana w sposobie wnoszenia opłat skarbowych dla interesantów Urzędu Miejskiego w Szprotawie. Zmianie ulegają również godziny pracy kasy ratusza.
czytaj dalej

ŚWIĘTO STRAŻAKÓW

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.
czytaj dalej

4 MAJA RZECZNIK KONSUMENTÓW NIE BĘDZIE DYŻUROWAŁ W SZPROTAWIE!

Przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który dyżuruje w Szprotawie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Jednak, ze względu na plany urlopowe 4 maja dyżur nie odbędzie się. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistej wizyty 1 czerwca. 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON