Logo: Szprotawa

Aktualności

Przy cmentarzu w Szprotawie powstają dwa parkingi

Trwają prace przy budowie dwóch parkingów przy cmentarzu komunalnym w Szprotawie. Do tej pory zmotoryzowani odwiedzający groby swoich bliskich musieli zostawiać samochody na prowizorycznym parkingu, który przy ulewnych deszczach zmieniał się w błotnisty plac.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 4 października  2019 r., o godz. 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się XIV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Komisje Rady Miejskiej

Informacja o posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Dziękujemy za nowy dach!

Dzięki wsparciu instytucji zewnętrznych i prywatnych sponsorów lubuska perełka architektoniczna została ocalona dla przyszłych pokoleń. Sprzyjające warunki atmosferyczne oraz dobra współpraca z Wykonawcą inwestycji pozwoliły na szybką i sprawną realizację prac.
czytaj dalej

Szprotawski plan dla rozwoju komunikacji rowerowej

24 września br. w sali rycerskiej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone koncepcji rozplanowania sieci ścieżek i tras rowerowych na terenie Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

Burmistrz Szprotawy informuje, że zgodnie z kalendarzowym planem działania w zakresie Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego na 2019 r., 26 września br., w godzinach od 12.00 do 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych.
czytaj dalej

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik zaprasza na otwarte spotkanie z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami trzeciego sektora, które odbędzie się odbędzie się 02.10.2019 r., o godz. 14.00, w Sali Posiedzeń UM w Szprotawie (II piętro).
czytaj dalej

Pomnik odrestaurowany

Nie tylko lokalne, ale też krajowe serwisy prasowe pisały o niedawnej dewastacji pomnika powitania Ottona III przez Bolesława Chrobrego w Iławie. Urząd Miejski w Szprotawie niezwłocznie powiadomił Policję i przystąpił do restauracji monumentu.
czytaj dalej

Szkoły z dofinansowaniem na pomoce dydaktyczne

235 tysięcy złotych trafi do gminnych szkół podstawowych na zakup pomocy dydaktycznych. Budowa przyjaznego, skutecznego i  nowoczesnego systemu oświaty to jedno z priorytetowych zadań obecnej kadencji.
czytaj dalej

Nie zwalniamy z inwestycjami

Wiele jest jeszcze miejsc w Szprotawie, które wymagają pilnego dofinansowania. Od początku kadencji burmistrz Mirosław Gąsik systematycznie realizuje kolejne zadania, inwestując w rozwój infrastruktury szprotawskiej.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa