Komunikaty

Konkursy na realizację zadań publicznych rozstrzygnięte

20 lutego 2019 r. rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie:
czytaj dalej

„Pakiet dla miast średnich” – nowe nabory dla przedsiębiorców w ramach POIR w 2019 r.

20 lutego 2019 r. został ogłoszony konkurs dedykowany miastom średnim, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r. Przedsiębiorcy inwestujący w miastach średnich województwa lubuskiego, szczególnie zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych (Słubice, Międzyrzecz, Świebodzin, Nowa Sól, Żary, Żagań oraz okoliczne gminy), mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji.
czytaj dalej

Ruszył nabór wniosków o dotacje z programu „Niepodległa” 2019

Biuro Programu „Niepodległa” uruchomiło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. O środki mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Nabór wniosków potrwa do 26 marca do godz. 15.59.
czytaj dalej

Informacja o strzelaniach

OSPWL Żagań informuje o najbliższych strzelaniach z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Przerwa w dostawie wody w Henrykowie

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja informuje, że w związku z pracami na sieci wodociągowej w piątek, 22.02.2019 r., od godz. 11.00 do godz. 14.00, nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców usług zamieszkałych w miejscowości Henryków od nr 1A do nr 7 oraz od nr 54 do 76.
czytaj dalej

Urząd Miejski czynny w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę, 23 lutego br. Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny w godzinach od 8.00 do 12.00.
czytaj dalej

Szkolenie „OZE – szansa na innowacyjne rolnictwo”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu poświęconym zagadnieniom związanym z odnawialnymi źródłami energii.
czytaj dalej

Nabór kandydatów do komisji konkursowych

Burmistrz Szprotawy ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowych opiniujących oferty w otwartych konkursach ofert, o których mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.) na realizację zadań  publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
czytaj dalej

Dzień Otwarty w SP2

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie serdecznie zapraszają wszystkich przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami i opiekunami na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę, 23.02.2019 r., w godz. 11.00 - 13.00, na terenie szkoły.
czytaj dalej

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Od 1.01.2019 r., z mocy ustawy, każde prawo użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego na cele mieszkaniowe przekształcone zostało w prawo własności tego gruntu, a każde współużytkowanie odpowiednio we współwłasność.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON