Aktualności

Zgłoś podmiot i wygraj nagrodę

12 września ruszyła kampania pn. „Lubuski włącznik. Lider Biznesu Społecznego”.  Jej celem jest zwrócenie uwagi na stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, spółki non profit, które prowadzą dobrą firmę społeczną, są miejscem pracy, w których w pełni wykorzystują twórczy potencjał ludzi, a ich działalność jest potrzebna i użyteczna społecznie.
 
czytaj dalej

Informacja o zakończeniu konsultacji społecznych

Burmistrz Szprotawy informuje o zakończeniu konsultacji społecznych dotyczących „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Szprotawa na lata 2016 – 2020”.
 
czytaj dalej

Uwaga! Strzelania na poligonie

Dowódca JW 5430 informuje, że w dniach 12.09 – 16.09.2016 r. na obiektach OSPWL – Żagań będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Wyprawa w stylu retro

Przejazd zabytkowym pociągiem okazał się prawdziwą atrakcją. Od samego początku tegoroczny LOKO-PIKNIK cieszył się dużym zainteresowaniem wielu mieszkańców.
czytaj dalej

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Józef Rubacha zaprasza na spotkanie z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, które odbędzie się w dniu 28 września 2016, początek godz. 13.30, w Sali Posiedzeń tut. urzędu (ratusz, II piętro).
czytaj dalej

Pociągiem na Loko-Piknik!

Burmistrz Józef Rubacha oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei Okl zapraszają wszystkich mieszkańców Szprotawy na niezapomnianą wyprawę w stylu retro zabytkowym pociągiem do Żagania! 
czytaj dalej

Komunikat firmy Gaz System

W związku z rozpoczęciem realizacji na terenie gmin: Niegosławice, Szprotawa, Małomice, Żary kolejnego etapu prac w zakresie budowy gazociągu wysokiego ciśnienia DN 300 MOP 5,5MPa Polkowice – Żary wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi firma Gaz System prosi o zapoznanie się z procedurą wypłaty odszkodowania <do pobrania>.
czytaj dalej

Spotkanie nt. Konkursu FIO 2017

Lubuski Urząd Wojewódzki wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z województwa lubuskiego, na spotkanie z ekspertami z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które odbędzie się w dniu 19 września 2016 r. o godzinie 10.00 w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim przy ulicy Jagiellończyka 8 w Gorzowie Wlkp. w sali 101 (I piętro).
czytaj dalej

Zaproszenie do współpracy przy opracowaniu planu ścieżek rowerowych

Rada Miejska w Szprotawie powołała Komisję Doraźną ds. opracowania planu ścieżek rowerowych na terenie Gminy Szprotawy (uchwała nr XXX/194/2016 z dnia 26 sierpnia br.).
czytaj dalej

Fotogaleria z dożynek

Fotogaleria z dożynek. Warto zobaczyć.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON