Aktualności

Laur Społecznego Zaufania dla SzWiK

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja znalazła się w gronie rynkowych liderów rzetelności odznaczonych prestiżową nagrodą Laur Społecznego Zaufania. Wyróżnieniem honorowane są przedsiębiorstwa i instytucje o najwyższej w ocenie klientów i konsumentów reputacji rynkowej.
czytaj dalej

Uwaga! Strzelania na poligonie

W dniach 10 – 16 kwietnia br. na terenie Jednostki Wojskowej 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Zbadaj Swoje Piersi

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 5 i 8 maja 2017 r. na placu przy szprotawskim ratuszu.
czytaj dalej

Matejko kontra Świerzy- wystawa i konkurs

Kolekcję 49 portretów polskich królów i książąt polskich,  która  zachwyca, inspiruje i uczy, która gościła w Zamku Królewskim w Warszawie  i niemal we wszystkich muzeach polskich, od 10 kwietnia do 7 maja zobaczyć będzie można w  Galerii „Pryzmat” SzDK.
czytaj dalej

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Podajemy terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych z terenu całej gminy. Wywóz odpadów jest darmowy.
 
czytaj dalej

Grypa ptaków - złagodzenie ograniczeń

W związku z poprawą sytuacji epizootycznej Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał dokument  uchylający rozporządzenie z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
czytaj dalej

Książka przyjaciółka

Z okazji Światowego Dnia Książki dzieci z Przedszkola nr 3 ,,Pod Dębami” przygotowały happening, podczas którego zachęcały mieszkańców Szprotawy do czytania książek.
czytaj dalej

Nie wypalaj traw!!!

Już od wielu lat przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to wypalaniem traw i pozostałości roślinnych. 
czytaj dalej

Porozmawiajmy o przyjaznych podwórkach

Burmistrz Szprotawy zaprasza mieszkańców z obszaru śródmieścia do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 06.04.2017 r. o godzinie 16.00, na ul. Odrodzenia, tj. przy budynku byłej szkoły zawodowej. Tematem spotkania będą przyjazne podwórka, które mają powstać na terenie miasta.  
czytaj dalej

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie włączył się do ogólnopolskiej akcji „Polska na Niebiesko”, promującej Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który corocznie obchodzony jest 2 kwietnia.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON