Aktualności

Wyróżnienie za osiągnięte wyniki sportowe

21 grudnia 2016 r. w Drzonkowie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w 2016 roku. Gmina Szprotawa została wyróżniona za zajęcie czołowego miejsca w klasyfikacji.
czytaj dalej

Misja gospodarcza do Włoch - branża budowlana i spożywcza

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza firmy z branży budowlanej, okołobudowlanej i spożywczej na misję gospodarczą do Włoch, która odbędzie się w marcu 2017 r. Rekrutacja do 16 stycznia 2017 r.
 

 
czytaj dalej

Kaczmarski & Gintrowski

We wtorek, 13 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie odbył się V Powiatowy  Konkurs Muzyczny Kaczmarski&Gintrowski. 
czytaj dalej

Szprotawska Wigilia Gminna 2016

W niedziele, 18 grudnia odbyła się tegoroczna Wigilia Gminna. Przy wspólnym wigilijnym stole zasiedli księża z kościoła katolickiego i grekokatolickiego.
czytaj dalej

Cykl edukacyjny „Dopalacze stosujesz życie marnujesz”

14, 15 i 16 grudnia br. odbyły się kolejne podsumowania konkursów pod hasłem „Dopalacze stosujesz życie marnujesz” pod patronatem Burmistrza Szprotawy.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z wyjazdem służbowym, Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami 19 grudnia 2016 r. W tym dniu, od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie Zastępca Burmistrza Paweł Chylak. 
czytaj dalej

IV posiedzenie Rady Gospodarczej

                Dyrektor ZSZ w Szprotawie, Andrzej Skawiński zaprezentował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów szkoły, a przedstawiającej oczekiwania absolwentów względem pierwszego pracodawcy. Jej wnioski dostępne są do pobrania.
                17 i 30 listopada w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żaganiu odbyło się szkolenie dla pedagogów szkolnych zajmujących się doradztwem zawodowym w klasach gimnazjalnych. Szkolenie poprowadzone zostało przez doświadczonego doradcę zawodowego, który wzbogacał kompetencje pedagogów o wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego z wykorzystaniem testów predyspozycji zawodowych.
                Uczniowie III klas gimnazjalnych zaproszeni zostali do udziału w konkursie pn. „Szprotawskie firmy w kadrze”. Jego przedmiotem jest nakręcenie spotu reklamowego szprotawskiej firmy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju przyszłego roku. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Szprotawie, we współpracy z Radą Gospodarczą.
                Omawiano zorganizowanie- bezpośrednio po feriach- targów poświęconych edukacji i pracy, w których uczestniczyliby uczniowie gimnazjum i szkół średnich oraz osoby poszukujące pracy. Swoje stoiska zaprezentowaliby lokalni przedsiębiorcy, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, doradcy zawodowi oraz szkoły zawodowe. Szczegóły dotyczące planowanego wydarzenia omówione zostaną na kolejnym spotkaniu Rady, które odbędzie się w połowie stycznia przyszłego roku.
Kończąc spotkanie, Burmistrz podziękował Radzie za wsparcie oraz zaangażowanie i całoroczną pracę na rzecz pobudzenia aktywności gospodarczej w Gminie Szprotawa.
 
 
czytaj dalej

ZAZ już działa

15 grudnia, Burmistrz Józef Rubacha w towarzystwie zaproszonych gości, dokonał uroczystego otwarcia Szprotawskiego Zakładu Aktywności Zawodowej. Po kilku latach starań idea stworzenia zakładu dla osób niepełnosprawnych stała się faktem.
czytaj dalej

Wiechlice w ścisłej czołówce

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Wiechlicach zajęła IV miejsce w klasyfikacji generalnej, za rok szkolny 2015/2016 , w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
czytaj dalej

Jarmark bożonarodzeniowy jeszcze raz

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka Wiadomości z Ratusza, zawierającego relację z II Parafialnego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON