Aktualności

Flaga Szprotawy na Elbrusie

11 lipca br., o godz. 11.43 silny wiatr rozwinął na szczycie najwyższej góry w Europie - Elbrusie 5642 m n.p.m. flagę Szprotawy!!!
czytaj dalej

Trzymajmy kciuki za naszych lekkoatletów

Polski Związek Lekkiej Atletyki zatwierdził skład  reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów  w Grosseto.
czytaj dalej

Są chętni do przebudowy przedszkola

Dwie firmy zainteresowane są przebudową Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie. Obiekt ma być gotowy do końca marca 2018 r.  
czytaj dalej

Dożynki Gminne – 26 sierpnia

W sobotę, 26 sierpnia br., na Błoniach Szprotawskich, przy ulicy 3-go Maja, odbędą się Dożynki Gminne 2017. Zapraszamy lokalnych rzemieślników, rękodzielników i twórców ludowych do zaprezentowania swojej twórczości.
czytaj dalej

Ciepły i zdrowy dom

Co zrobić, aby nasz dom był ciepły, mieszkanie w nim było przyjemnością, a rachunki jakie płacimy za ogrzewanie były niższe? Odpowiedzi na te pytania będą mogli Państwo znaleźć w cyklu artykułów, które przygotuje zespół doradców energetycznych  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Sukcesy „Uczniaka”

W kilkudniowych odstępach czasu zawodnicy „Uczniaka” zdobyli 4 medale Mistrzostw Polski.
czytaj dalej

XLIII Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 14 lipca br., o godz. 10.00, w sali posiedzeń odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie. Publikujemy porządek obrad:
czytaj dalej

Rozśpiewane, roztańczone Święto Gminy

Trzydniowe Święto Gminy, połączone w tym roku z jubileuszowym 25. Ogólnopolskim festiwalem Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” już za nami. Wszystkie koncerty przeglądowe oraz występy gwiazd wieczoru, zgodnie z życzeniem mieszkańców odbyły się przy prawdziwie letniej pogodzie.
czytaj dalej

Umacniamy przyjaźń z Ukrainą

W miniony weekend, od 6 do 9 lipca gościliśmy delegację przedstawicieli miasta Umań z Ukrainy, która została zaproszona do Szprotawy na obchody Święta Gminy oraz jubileuszu Festiwalu „Ziemia i Pieśń”.  Spotkanie było okazją do bliższego poznania oraz zacieśnienia dotychczasowych kontaktów.
czytaj dalej

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazw ulic

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zaprasza do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej w Szprotawie w sprawie zmiany nazw ulic. Konsultacje odbędą się od 10 do 31 lipca br. 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON