Aktualności

Turniej piłki siatkowej

W sobotę, 9 kwietnia 2016r. w sali sportowej przy ul. Kopernika 22 w Szprotawie odbył się V INTEGRACYJNY TURNIEJ piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Szprotawy. Otwarcia i zakończenia turnieju dokonał z-ca burmistrza Paweł Chylak.
czytaj dalej

Pieniądze na uruchomienie ZAZ

12 kwietnia 2016 r. w Zielonej Górze pomiędzy Gminą Szprotawa a Województwem Lubuskim -  Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze na kwotę 200 500 zł został podpisany aneks nr 5 do umowy o dofinansowanie kosztów utworzenia i kosztów działania zakładu aktywności zawodowej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aneks został podpisany przez Pana Jakuba Piosika – Dyrektora ROPS w Zielonej Górze oraz Pana Józefa Rubachę – Burmistrza Szprotawy.
czytaj dalej

POTRAFI PROJEKTOWAĆ!

Adam Komisaruk uczeń klasy VI Zespołu Szkół w Wiechlicach został laureatem VII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej.
czytaj dalej

Przyszła pani inżynier

Justyna Witulska uczennica klasy I liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie  została finalistką VI edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej, którego celem jest propagowanie nauk technicznych, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W związku z nieobecnością w tym tygodniu zastępcy burmistrza Pawła Chylaka nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych.  
czytaj dalej

Najlepszy ślusarz

W czwartek, 14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie odbędzie się XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej. 
czytaj dalej

Działaj Lokalnie IX edycja

Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, ogłasza konkurs grantowy w ramach Programu „Działaj Lokalnie IX edycja” 2016 r. W ramach tej edycji wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia.
czytaj dalej

Rocznica katastrofy smoleńskiej

W szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej oddajemy hołd wszystkim ofiarom. 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska.
czytaj dalej

Światowy Dzień Służby Zdrowia

Z  okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia burmistrz Józef Rubacha składa uznanie i wdzięczność wszystkim pracownikom instytucji ochrony zdrowia za ciężką i pełną poświęceń pracę na rzecz drugiego człowieka. 
czytaj dalej

FESTYN „DOBRY JAK CHROBRY”

W piątek, 15 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza wszystkich – już po raz czwarty- do marszobiegu i biegu promującego  zdrowy styl życia.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON