Aktualności

Niebezpieczne substancje w Wiechlicach

31 lipca br., w związku z podejrzeniem skażenia środowiska na terenie zakładu zbierającego odpady w Wiechlicach, przy ul. Przemysłowej miała miejsce wizja lokalna, w której udział wzięli: Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, funkcjonariusze policji, pracownicy Urzędu Miejskiego w Szprotawie oraz władze Starostwa Powiatowego w Żaganiu.
czytaj dalej

Ostrzeżenie przed upałami

Według prognozy IMGW, do 5 sierpnia br. na terenie większości kraju występować będą upały (do 37st. C na południu).
czytaj dalej

Szanowni rolnicy!

Od 1 do 31 sierpnia 2017 r., w Urzędzie Miejskim w Szprotawie przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego. Stawka zwrotu podatku od 1 litra oleju napędowego w 2017 r. wynosi 1,00 zł.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z zaplanowanym urlopem Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami w poniedziałki: 31.07.2017 r. i 07.08.2017 r. W tych dniach, od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie Zastępca Burmistrza Paweł Chylak.
czytaj dalej

Podziękowania

31 lipca br., w  szprotawskim ratuszu, podziękowania i gratulacje dla pani Anny Kuźmickiej Prezes PSS „Społem” w Szprotawie, z okazji jej przejścia na emeryturę, złożyli burmistrzowie Józef Rubacha i Paweł Chylak.
czytaj dalej

Nowe ulice - konsultacje

Burmistrz Szprotawy ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały dotyczącej nadania nazw ulicom w miejscowości Nowa Kopernia, w związku z wydzieleniem terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Konsultacje potrwają od 1 do 21 sierpnia 2017 r. Zapraszamy do składania uwag.
czytaj dalej

Ciepły i zdrowy dom cd. Ocieplamy ściany zewnętrzne

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE", zaprasza do zapoznania się materiałem informacyjnym oraz skorzystania z bezpłatnych porad.
czytaj dalej

Informacje o strzelaniach na poligonie

Komendant mjr Mariusz Hałatyn informuje, że od 31.07 do 06.08.2017 r., na terenie Jednostki Wojskowej 5430 odbędą się strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Gratulacje dla Oskara Stachnika

Serdeczne gratulacje Oskarowi Stachnikowi,  zdobywcy złotego medalu w rzucie dyskiem  w trakcie 24. Mistrzostw Europy U20 w Grosseto we Włoszech, złożyli burmistrz Józef Rubacha i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Władysław Sobczak. Spotkanie odbyło sie w szprotawskim ratuszu, 27 lipca br.
czytaj dalej

Z wizytą w NORDZIE

27 lipca br. burmistrzowie Szprotawy, radni wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej oraz przedstawiciele urzędu wizytowali w firmie NORD Napędy Zakłady Produkcyjne w Nowej Soli. Nowosolska fabryka produkuje wały i koła zębate oraz prowadzi montaż i serwis napędów.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON