Aktualności

UTW działa i zaprasza

Zarząd Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich swoich słuchaczy, seniorów i osoby niepełnosprawne, a także wszystkich którzy nie są jeszcze słuchaczami na X Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017. Jubileuszowa inauguracja odbędzie się podczas Uroczystego Otwarcia Obchodów Gminnego Tygodnia Seniora 10 października 2016 r., o godz. 17.00 w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury.
czytaj dalej

Rewitalizacja Śródmieścia priorytetem Szprotawy

O tym, że rewitalizacja miasta jest priorytetem Szprotawy zdecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szprotawie w dniu 30.08.2016 r. przyjmując Gminny Program Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023.
czytaj dalej

Mieszkańcy Szprotawy wybiorą nowe nazwy ulic

Na początku września br. weszła w życie ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.
czytaj dalej

Kulturalne pożegnanie lata

Komitet Osiedlowy nr 2 , Komitet Osiedlowy nr 3, Szprotawski Dom Kultury zapraszają  w niedzielę, 25 września na ostatnią letnią imprezę plenerową. Początek o godz. 15.00, na Błoniach Szprotawskich.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

W czwartek, 22 września br., w godz. 12.00 – 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Sygnały będą miały wyłącznie charakter ćwiczebny i po ich ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.
czytaj dalej

Światowy Dzień Sybiraka

W sobotę, 17 września burmistrz Józef Rubacha spotkał się z przedstawicielami szprotawskiego Związku Sybiraków.
czytaj dalej

Święto Dyni w Lesznie Dolnym

W sobotę, 17 września, od godz. 16.00 odbędzie się „Święto Dyni” w Lesznie Dolnym.
czytaj dalej

Obchody Dnia Sybiraka

Burmistrz Józef Rubacha dziękuje członkom Związku Sybiraków za aktywność i kultywowanie pamięci o odwadze i poświęceniu naszych rodaków podczas II wojny światowej.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z trwającymi pracami przy budowie ścieżki rowerowej na trasie Szprotawa – Małomice, do połowy października na ulicy Małomickiej nie będzie działało oświetlenie uliczne. Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej

Zgłoś podmiot i wygraj nagrodę

12 września ruszyła kampania pn. „Lubuski włącznik. Lider Biznesu Społecznego”.  Jej celem jest zwrócenie uwagi na stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, spółki non profit, które prowadzą dobrą firmę społeczną, są miejscem pracy, w których w pełni wykorzystują twórczy potencjał ludzi, a ich działalność jest potrzebna i użyteczna społecznie.
 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON