Aktualności

Czekamy na naszych rodaków zza wschodniej granicy

Adwent to czas radosnego, ale i duchowego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dla władz samorządowych Szprotawy ten przedświąteczny okres wypełniony jest również ostatnimi przygotowaniami do przyjęcia naszych Rodaków zza wschodniej granicy.
czytaj dalej

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

Informujemy, że na podstawie art. 15zzx ust. 2 ustawy z dnia  2 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020r. poz. 374 z późn.zm.), we wtorek, 14 grudnia 2021 r., o godz. 11.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Udało się!

Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Leszna Górnego została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
czytaj dalej

Zgłoś swój udział w konkursie wokalnym

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie zaprasza do udziału w IX Powiatowym Konkursie Wokalnym Kaczmarski & Gintrowski (formuła online). Patronat nad koncertem objął Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.
czytaj dalej

Segreguj odpady prawidłowo!

Czy dostałeś już naklejkę „ZŁA SEGREGACJA”, gdy odpady miałeś zmieszane lub niesegregowane? Pamiętaj, w przypadku powtarzania się takich sytuacji właścicielowi nieruchomości zostanie naliczona opłata za odbiór odpadów zmieszanych, w wysokości 54 zł za osobę. 
czytaj dalej

W przedświątecznej atmosferze

W najbliższą sobotę, 11 grudnia br., w blasku świątecznej choinki, na szprotawskim rynku odbędzie się VI Jarmark Bożonarodzeniowy.
czytaj dalej

Prezenty dla mieszkańców, ale nie od Świętego Mikołaja

6 grudnia br., w dniu kiedy Mikołaj krążył po świecie z prezentami rozpoczęła się przebudowa wejścia głównego i remont parkingu, przy budynku SzWiK Sp. zo.o.
czytaj dalej

MIKOŁAJKOWY PREZENT DLA SZKÓŁ. Laboratoria Przyszłości w gminnych placówkach

Kolejne pieniądze płyną do szprotawskich szkół. 6 grudnia br. burmistrz Mirosław Gąsik przekazał dyrektorom szkół upoważnienia do zakupu nowoczesnego sprzętu, który uatrakcyjni zajęcia i pozwoli uczniom rozwijać ich pasje. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości w wysokości 446,7 tysięcy złotych
czytaj dalej

Jesteśmy dumni z naszych ZŁOTYCH TANCERZY

Rita Citak, Natalia Nawrot i Nina Nowak tworzące grupę Crazy Dance Crew oraz Adrian Kuśmierek to szprotawscy mistrzowie tańca, którzy z powodzeniem sięgają po najwyższe mistrzowskie trofea. Burmistrz Mirosław Gąsik podczas spotkania w ratuszu gratulował zwycięzcom, ich rodzicom i trenerowi wytańczonych marzeń.
czytaj dalej

O spotkaniu Trzech Pokoleń z Kulturą Łemkowską

W Przemkowskim Domu Kultury już po raz 14. miało miejsce Spotkanie Trzech Pokoleń z Kulturą Łemkowską 2021. Wydarzenie, w którym uczestniczył burmistrz Mirosław Gąsik, od lat organizuje przemkowskie koło Stowarzyszenia Łemków.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON