Aktualności

NOC MUZEÓW W SZPROTAWIE!

Szprotawa dołącza do miast, które biorą udział w jednej z najpopularniejszych w ostatnim czasie kulturalnych imprez – NOC MUZEÓW. Szprotawski debiut odbędzie się w piątek, 27 maja br., w godz. 18.00 - 21.00. Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej

SENATOR Z WIZYTĄ W SZPROTAWIE

5 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik gościł Senatora Wadima Tyszkiewicza w szprotawskim ratuszu. Tematem spotkania było omówienie spraw samorządowych naszego regionu, w tym zagospodarowania strefy gospodarczej w Wiechlicach.
czytaj dalej

WIEWIÓRA JUŻ W CZERWCU

W mijającym tygodniu Urząd Miejski w Szprotawie przeprowadził akcję wyposażania nowej trasy pieszo-rowerowej w turystyczne drewniane ławy. Szlak będzie nosił nazwę „Wiewióra”, jego długość wynosi ok. 12 km, połączy walory przyrodniczo-zabytkowe okolic Dzikowic, Długiego i Borowiny – informuje Maciej Boryna z Biura Turystyki i Edukacji Regionalnej UM w Szprotawie.
czytaj dalej

KLUB SPORTOWY SPROTAVIA ZAPRASZA DO ZABAWY

W dniach 28-29 maja 2022 r., w godz. 10.00 - 16.00, na Stadionie Miejskim w Szprotawie odbędzie się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika.
czytaj dalej

WZMACNIAMY BEZPIECZEŃSTWO!!!

12 maja br. firma Mototruck zgodnie z umową dostarczyła dwa pierwsze samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP w Długiem i Borowinie. W odbiorze uczestniczyli radni, burmistrz, z-ca burmistrza oraz strażacy i pracownicy ratusza.
czytaj dalej

SPOTKANIE W SPRAWIE PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze, które odbędzie się w piątek 20 maja br. o godz. 16:00, w Centrum Aktywności Społecznej (dawny klasztor) przy Pl. Kościelnym 2, w sali konferencyjnej - II piętro (sala nr 201).
czytaj dalej

Niedzielne zawody

Wędkarstwo to piękne hobby, świeże powietrze, słońce i woda. Podczas ostatniego weekendu pogoda dopisała wyśmienicie, dlatego w niedzielę 15 maja br., na stawie w pobliżu miejscowości Buczek, przeprowadzone zostały kolejne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Szprotawy.
czytaj dalej

Otwartość Szprotawy doceniona

Od 8 do 9 maja br., w Walencji w Hiszpanii miało miejsce spotkanie zielonych samorządowców z całej Europy. W Lokalnej Konferencji Radnych pn. „Zazielenianie od podstaw: nasze zaangażowanie w odporność” aktywnie uczestniczyła pani Dorota Grzeszczak Zastępca Burmistrza.
czytaj dalej

WARSZAWSKA GALA DLA WYRÓŻNIONEJ JEDYNKI

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie doceniona została przez kapitułę Uczelni Korczaka w Warszawie, jako instytucja działająca na rzecz dobrej edukacji, w której centrum jest dziecko i jego potrzeby. Burmistrz Mirosław Gąsik gratuluje całej społeczności szkolnej kolejnych wyróżnień, dzięki którym jedynka plasuje się w czołówce najlepszych szkół w regionie. 
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 20 maja 2022 r., o godz. 9.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie XLVI sesji Rady Miejskiej w Szprotawie.
 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON