Aktualności

Trudno pogodzić się z tak wielką stratą….

Z ogromnym bólem i poczuciem nieodżałowanej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi i pracownika - Janka Litwinki, kierownika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury, który w szprotawskim samorządzie przepracował blisko 20 lat.
czytaj dalej

DZIEŁO POLEN JUŻ WKRÓTCE NA DESKACH SZDK

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników sztuk wystawianych przez Szprotawską Grupę Teatralną Marionetka. W ramach projektu dofinansowanego z Programu Dotacyjnego Niepodległa zostanie przetłumaczone i wystawione zapomniane dzieło o Polakach.
 
czytaj dalej

ODKRYTE NA ZIEMI SZPROTAWSKIEJ ZABYTKI POD LUPĄ KONSERWATORA

Na zgłoszenie Muzeum Ziemi Szprotawskiej lubuskie służby konserwatorskie przeprowadziły wizję terenową odkrytych w ostatnim czasie zabytkowych obiektów na obszarze Leśnictwa Długie. Idzie m.in. o kamienne mury, kurhany, stanowiska z ceramiką, kamienne bruki, artystycznie wykończony słup i ruiny domku myśliwskiego. Wszystkie leżą w tzw. Lesie Schubego, przez który prowadzi znany szlak turystyczny „Pętla Wiewióra”.
czytaj dalej

ODKRYCIE JAK NA ZAMÓWIENIE Zabytkowy drogowskaz do Witkowa!

W przypadku odkryć zabytkowych kamiennych drogowskazów zawsze piszemy, że to na 100 procent nie ostatnie. Jeszcze nie minęły dwa tygodnie od ostatniego odkrycia drogowskazu w Borowinie, a dziś informujemy o następnym. Artefakt stoi przy drodze powiatowej pomiędzy Kartowicami a Witkowem. Co prawda był znany, ale jedynie z napisu na awersie (nach Hartau, czyli do Borowiny), bo głaz leżał przewrócony.
czytaj dalej

ODZNACZENIA DLA PRACOWNIKÓW SZPROTAWSKIEJ KSIĄŻNICY

8 maja br., w Zielonej Górze odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie miała szczególny powód do dumy, gdyż dwie jej pracownice zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
czytaj dalej

Kondolencje

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pana Mieczysława Szydłowicza.
 
 
Z ogromnym smutkiem i poczuciem straty cały szprotawski samorząd przyjął wiadomość
o śmierci Pana Mieczysława Szydłowicza, wybitnego działacza i  zasłużonego trenera
KS „Sprotavia”, odznaczonego w 2016 roku Medalem za Zasługi dla Gminy Szprotawy.
 
Łącząc się w bólu i w żalu, z wyrazami współczucia,
wsparcia i otuchy dla Rodziny i najbliższych Śp. Zmarłego
składamy szczere kondolencje.
 
 
Burmistrz Szprotawy
Mirosław Gąsik
 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie
Andrzej Stambulski
 
       
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek, 17 maja br., o godz. 12.00,
          w kościele św. Mikołaja w Dzielowie (woj. Opolskie), po której nastąpi       odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny.
 
   

17 lat temu ustanowiono ochronę PARKU SŁOWIAŃSKIEGO, a motocykliści niszczą pomniki przyrody

W 2007 roku Rada Miejska w Szprotawie na wniosek mieszkańców utworzyła Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy “Park Słowiański” w Szprotawie. Mieszkańcom nie podobało się traktowanie wyjątkowego parku jako terenu zwykłych upraw leśnych. Mimo nazwy to de facto las z różnorodnością siedlisk, rozlokowany malowniczo w pradolinie Bobru.
czytaj dalej

JAKIE SĄ PLANY NA KADENCJĘ SAMORZĄDOWĄ 2024 – 2029?

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Mirosław Gąsik przedstawił zamierzenia na rzecz dalszego rozwoju naszej gminy podczas kolejnych 5 lat, kiedy piastować będzie stanowisko Burmistrza Szprotawy.
 
czytaj dalej

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO WIELKIEGO ŚWIĘTA

29 czerwca br. odbędą się wielkie uroczystości upamiętniające 25 lat przyjaźni i współpracy pomiędzy Szprotawą i Sprembergiem. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w organizację wydarzenia.
czytaj dalej

POSIEDZENIE KOMISJI REWIZYJNEJ RADY MIEJSKIEJ W SZPROTAWIE

We wtorek, 14 maja 2024 r. o godzinie 14.30, w Biurze Obsługi Rady odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON