Aktualności

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W poniedziałek, 28 listopada 2022 r., o godzinie 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie LI sesji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Komunikat

Informacja o posiedzeniach komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Z NAJSERDECZNIEJSZYMI ŻYCZENIAMI DLA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, burmistrz Mirosław Gąsik oraz zastępczyni burmistrza Dorota Grzeszczak podczas spotkania z pracownikami szprotawskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podziękowali wszystkim za dotychczasową pracę i życzyli wszelkiej pomyślności.
czytaj dalej

KONDOLENCJE

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Franciszka Sitko.
czytaj dalej

BURMISTRZ SZPROTAWY ZAPRASZA DO ROZMOWY PRZY KAWIE

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie przy kawie, podczas którego będzie można porozmawiać o sprawach ważnych dla naszego miasta i gminy. Spotkanie odbędzie się w środę, 23 listopada br., o godz. 17.00, w sali 111, I piętro Szprotawskiego Domu Kultury.
czytaj dalej

13. edycja Dnia Otwartego Notariatu

Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza mieszkańców naszej gminy to skorzystania z porad prawnych, podczas odbywającego się tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada Dnia Otwartego Notariatu. To wyjątkowa okazja, by uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla obywateli obszarach prawa.
czytaj dalej

ROZPĘDU NABIERAJĄ ROBOTY DROGOWE W WIECHLICACH

Trwają prace związane z rozbudową ulic Brzozowej, Akacjowej i Klonowej w Wiechlicach. To część wielkiej, historycznej inwestycji mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawę atrakcyjności gospodarczej gminnych terenów inwestycyjnych.
czytaj dalej

SZPROTAWA STALE ROZWIJA TRANSPORT PUBLICZNY. NOWY ROZKŁAD JAZDY

Jednym z głównych priorytetów wyznaczonych w bieżącej kadencji jest inwestycja w transport. Obok dziesiątek kilometrów remontowanych dróg i nowo powstających ścieżek rowerowych nie zapominamy o rozwoju komunikacji autobusowej.
czytaj dalej

RUSZYŁA BUDOWA WYSPY SKARBÓW

Trwają prace ziemne przy budowie WYSPY SKARBÓW na „wyspie młyńskiej”. Już wkrótce przy ulicy Młynarskiej w Szprotawie powstanie nowe miejsce zabaw i rekreacji dla dzieci oraz relaksu i odpoczynku.
czytaj dalej

NASZA BIAŁO- CZERWONA!

11 listopada 2022 r., podczas gminnych obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości, w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie uroczyście wciągnięto po raz pierwszy flagę na maszt wykonany w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną”.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON