Aktualności

Znamy już przedstawicieli szprotawskich NGO do Rady

Burmistrz Szprotawy informuje, że podczas trwającego od 5 października do 4 listopada br. naboru na członków szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji, organizacje pozarządowe  działające na terenie Gminy Szprotawa  zgłosiły swoich 4 przedstawicieli.
czytaj dalej

Informacja

Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Szprotawie informuje, że ze względu na konieczność usunięcia awarii w dniu 9 listopada 2016 r. na sieci wodociągowej nastąpiła przerwa w dostawie wody w miejscowości Szprotawa dla odbiorców zamieszkałych przy ulicy Kraszewskiego i Powstańców Warszawskich.  
czytaj dalej

3,5 mln unijnej dotacji dla Szprotawy

8 listopada Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję, że Szprotawa otrzyma 3,5 mln zł dofinansowania na rewitalizację miasta. Po dawnym budynku Klasztoru Magdalenek powstanie Centrum Aktywności Społecznej.  Bez unijnej dotacji inwestycja nie byłaby możliwa do zrealizowania.
czytaj dalej

Informacja o projekcie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze realizuje projekt partnerski dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego praz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W związku z wyjazdem służbowym Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami 7 listopada 2016 r.
W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie zastępca burmistrza Paweł Chylak.

Zabezpiecz wodomierze, zawory, studzienki przed zimą

Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. przypomina o obowiązku zabezpieczenia węzłów wodomierzowych i instalacji wodociągowych przed zamarznięciem.
czytaj dalej

SMOK zaprasza

Program SMOK jest skierowany do uczennic klas III - VI ze wszystkich szkół. Projekt, którego organizatorem jest Polski Związek Koszykówki, finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości w Szprotawie

Burmistrz Szprotawy, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie, Szprotawski Dom Kultury serdecznie zapraszają 11 listopada na obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie.
czytaj dalej

Nowe wyzwania i nowe sukcesy

Zespół Szkół nr 1 w Szprotawie uzyskał tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Umieszczenie szkoły na mapie „Szkół Odkrywców Talentów” jest potwierdzeniem jakości pracy oraz rozwijania i promowania uzdolnień uczniów. Nauczycielom, a przede wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji.
 
czytaj dalej

Rozmowy z firmą Marmorin

20 października br. Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha spotkał się z zarządem firmy Marmorin oraz przedstawicielami  Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.  Podczas spotkania omówiona została strategia rozwoju spółki w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON