Aktualności

Zmiana organizacji ruchu

Zgodnie z decyzją Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ze względu na zły stan murów kościelnych, ulica Plac Kościelny musi być wyłączona na czas nieokreślony z ruchu kołowego. Cały ruch będzie odbywał się ulicą Sądową.
czytaj dalej

27 maja urząd będzie nieczynny

W piątek, 27 maja 2016 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie nieczynny. Dzień ten będzie odpracowany w sobotę, 4 czerwca br., interesantów zapraszamy w godz. 7.00 – 15.00.

Magia sukcesu w szprotawskim gimnazjum

„Plus do sukcesu” - pod takim hasłem realizowano w tym roku szkolnym ogólnopolski program edukacyjny dla gimnazjalistów. Ciekawa innowacyjna koncepcja i założenia programowe akcji, zachęciły uczniów Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie do zaangażowania się w projekt.
 
 
I rzeczywiście było warto - nie tylko ze względu na atrakcyjne zajęcia realizowane w ramach projektu. Gimnazjaliści zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie na wykonanie plakatu, którego celem miało być zachęcanie rówieśników do realizacji swoich marzeń i celów. Zwycięska praca jest dziełem pięciu gimnazjalistów z klasy II: Zuzanny Zielonki, Wiktorii Jarzeńskiej, Magdy Sterniczuk, Igi Brojanowskiej i Marcina Stachury. „Emocji było dużo, bo całe przedsięwzięcie rozpoczęło się już w grudniu, a my naszą pracę wysłaliśmy dosłownie w ostatniej chwili, bo na tydzień przed zakończeniem projektu – więc nie do końca wierzyliśmy, że uda nam się osiągnąć sukces w głosowaniu Internautów, a potem – już w II etapie – że tak bardzo doceni nas profesjonalne jury powołane przez organizatora, bo konkurencja z całej Polski była naprawdę poważna… Ale daliśmy radę i naszym plakatem wygraliśmy zestaw fantastycznego sprzętu elektronicznego!”
 
Cała inicjatywa przyniosła dużo pozytywnych emocji, była też ciekawą propozycją poszerzenia zakresu pracy wychowawczej – projekt, do którego przygotowano komplet świetnych nowatorskich materiałów, scenariuszy, filmów w swoich założeniach zachęcał do poszukiwania i rozwijania własnych zainteresowań, uczył kreatywności, zachęcał do sięgania w różnych sytuacjach po niestandardowe rozwiązania. Sukces w konkursie jest dziełem całej szkoły, bo osób zaangażowanych w przedsięwzięcie było sporo: realizator zajęć p. Aleksandra Kaleta, opiekun techniczny i autor zdjęć p. Katarzyna Boryna, jak również wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni przyjaciele szkoły niezłomnie głosujący w Internecie na konkursowy plakat. Gratulujemy sukcesu!
 
Zwycięski plakat do pobrania.

Podwórko NIVEA 2016

Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lotnisko” i mieszkańcy Osiedla w Wiechlicach proszą o wsparcie i oddanie ważnych głosów w akcji „Podwórko NIVEA 2016”.
czytaj dalej

Powiatowy Folk Festiwal

W niedzielę, 22 maja 2016 r. serdecznie zapraszamy na dziedziniec Pałacu Książęcego w Żaganiu na „Powiatowy Folk Festiwal”. W Festiwalu weźmie udział ponad 20 zespołów i grup śpiewaczych z powiatu żagańskiego, a wśród nich szprotawskie zespoły: Wyszywanka, Dojrzałe Kłosy, Astry, Wrzosy oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Wiechlicach.
czytaj dalej

Straż miejska w nowych mundurach

Od stycznia bieżącego roku w Urzędzie Miejskim w Szprotawie zatrudnionych jest łącznie 4 strażników Straży Miejskiej. 11 marca dwóch nowych strażników Pani Dorota Weber oraz Pan Artur Gawryś zdali egzamin końcowy i otrzymali uprawnienia do wykonywania zadań wynikających z ustawy o strażach gminnych. W maju, strażnicy w nowym umundurowaniu, wyruszyli na ulice stać na straży porządku i poszanowania prawa w naszym mieście.
 
Straż miejska ma swoje biuro w budynku przy ulicy Krasińskiego 23. Strażnicy pracują od poniedziałku do piątku, w godzinach: pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.00 – 15.00. Wszelkie akty naruszenia porządku w mieście można zgłaszać pod numerem telefonu 68 376 07 81.

XVII mityng Bolesława Chrobrego i Ottona III

W sobotę, 7 maja, przy pięknej i słonecznej pogodzie, rozegrany został, na Stadionie Miejskim w Szprotawie, XVII ogólnopolski mityng lekkoatletyczny im. Bolesława Chrobrego i Ottona III.
Uroczystość otworzył Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha w towarzystwie radnych Rady Miejskiej w Szprotawie i sympatyków lekkiej atletyki.
W zawodach udział wzięło ponad  300 sportowców, młodych gwiazd lekkiej atletyki z 23 klubów województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Podczas rywalizacji padło ponad 80 rekordów życiowych młodych lekkoatletów.
 
Najlepszy okazał się nasz szprotawianin, zawodnik „Uczniaka”, Oskar Stachnik ‘98 posyłając dysk o wadze 1,75 kg na odległość  61.08. Wynik ten zagwarantował Oskarowi udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 19-24 lipca br. Bardzo dobrze wystartowali również pozostali zawodnicy „Uczniaka”, wygrywając wiele konkurencji rzutowych. Patryk Zygmunt ‘98 rywalizował z medalistą Mistrzostw Świata Szymonem Mazurem z klubu „Płomień„ Sosnowiec. Patryk z wynikiem 17.29 był drugi, ale o ponad metr poprawił swój rekord życiowy. Michał Jarmołowicz ‘99 – dysk 1,5 kg – 50.87, Mateusz Kwaśniewski ‘95 w rzucie oszczepem 800 g – 72.02, Agnieszka Korcypa ‘99 wygrała rzut oszczepem 500 g – 33.31 i pchnięcie kulą 3kg – 11.02.Kolejni dwaj oszczepnicy, Patryk Siemaszko ‘00 wygrał rzut oszczepem 700 g – 46.94 i Łukasz Wisełka ‘01 rzut oszczepem 600 g – 42.28 oraz rzut dyskiem 1 kg – 36.47. Rekordy życiowe ustanowili Przemysław Laskowski ‘00 w rzucie oszczepem 700 g – 41.74, Paweł Marek ‘01 w skoku wzwyż – 160 cm, Bartosz Zagórski ‘99 w rzucie dyskiem 1,5 kg – 45.18. Organizatorzy mityngu, Gmina Szprotawa i ULKS „Uczniak”, serdecznie gratulują wszystkim sportowcom oraz dziękują uczestnikom, sympatykom i sponsorom XVII mityngu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Komunikat

W związku z wyjazdem służbowym zastępcy burmistrza Pawła Chylaka w poniedziałek, 16 maja 2016 r. nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych. W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie Burmistrz Józef Rubacha.

Burze z gradem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić dzisiaj, 13 maja od godz. 14.00 do godz. 01.00 dnia 14 maja br.
czytaj dalej

Praktyczne warsztaty języka niemieckiego w Szprotawie

W dniu 28.04.2016 r. w ramach współpracy Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie z Zespołem Szkół przy ul.Sobieskiego 58  odbyły się warsztaty dydaktyczne z udziałem studentek kierunku polsko – niemieckiej pracy socjalnej z Uniwersytetu Technicznego z Cottbus.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON