Aktualności

Jesienne Spotkania Rodzinne 2016

8 października 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Szprotawie odbył się już po raz piąty doroczny piknik "Jesienne Spotkania Rodzinne” organizowany przez Stowarzyszenie "Jesteśmy aktywni” działające przy Zespole Szkół.
czytaj dalej

Głosujemy na IV klasę

Klasa IV pozytywnie zakręceni z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Długiem walczy o punkty w plebiscycie ogłoszonym przez Gazetę Lubuską „Pokażcie klasę 2016”.
czytaj dalej

Dla SENIORÓW w Lesznie Górnym

11 października w ramach  XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniora odbyło się spotkanie z SENIORAMI w Lesznie Górnym.
czytaj dalej

Targi edukacji i pracy

Targi edukacji  i pracy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Miejsce, w którym jednocześnie mogą zaprezentować się firmy oraz szkoły ponadgimnazjalne (niekiedy nawet uczelnie wyższe) są dobrym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorców borykających się już od dłuższego czasu z pozyskaniem właściwie wykwalifikowanych pracowników, osób bezrobotnych i poszukujących pracy jak również uczniów dokonujących rozeznania na rynku edukacyjnym oraz rynku pracy.
czytaj dalej

Kwiaty na Dzień Nauczyciela

W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, opiekunom, pedagogom i wszystkim pracownikom oświaty Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha składa wyrazy uznania za odpowiedzialną pracę w kształtowaniu umysłów i serc naszych dzieci i młodzieży.
czytaj dalej

Rajd Baja Inter Cars kolejny raz w Szprotawie

Auta terenowe, motocykle, quady będzie można podziwiać na rajdzie Baja Inter Cars już od 21 do 23 października w Szprotawie i okolicach.
czytaj dalej

III Posiedzenie Rady Gospodarczej

5 października br., w siedzibie firmy BEWA , odbyło się III posiedzenie Rady Gospodarczej Gminy Szprotawa. Spotkanie poświęcone było promocji kształcenia zawodowego oraz problemowi pozyskiwania przez pracodawców odpowiednio wykształconej kadry pracowniczej.
czytaj dalej

Mobilny Punkt Informacyjny w Szprotawie – 13.10.2016 r.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 13 października 2016 r. na bezpłatne konsultacje w Szprotawie.
czytaj dalej

Zadania w ramach BO wybrane!

W tegorocznej edycji głosowania nad propozycjami zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok wpłynęło 6407 kart do głosowania, jednakże tylko 5677 głosów zostało oddanych poprawnie. Prace nad liczeniem głosów zakończyły się ostatecznie 11 października br.
 
W ramach Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku zrealizowane będą 4 zadania, które uzyskały najwięcej głosów:
czytaj dalej

Strzelania na poligonie w kierunku Karliki

Dowódca JW. 5430 informuje, że 10 - 16.10.2016 r. na terenie JW. 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej w następujących terminach:
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON