Aktualności

Pierwsze spotkanie RDPP

14 grudnia br., odbyło się pierwsze posiedzenie szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji.
czytaj dalej

Nowe wydanie Biuletynu UM

Od poniedziałku, 12 grudnia br., w Urzędzie Miejskim, a także na terenie całego miasta, w kioskach i sklepach można nabyć nowy, bezpłatny numer Biuletynu Urzędu Miejskiego.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

15 grudnia br., w godz. 12.00 – 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Nadawane sygnały będą miały charakter ćwiczebny, po ich ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.
czytaj dalej

Najlepiej recytują w Wiechlicach!

Finał XVII międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego o Laur księdza Jana Twardowskiego w kategorii gimnazjum wygrała Martyna Domagała, uczennica Zespołu Szkół w Wiechlicach.
czytaj dalej

„Dopalacze stosujesz życie marnujesz”

12 grudnia br. odbyło się spotkanie, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem „Dopalacze stosujesz życie marnujesz”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży uczęszczających do świetlicy środowiskowej o statusie placówki wsparcia dziennego przy Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Andrzeja Apostoła.
Celem konkursu była profilaktyczna działalność edukacyjna w zakresie problemów związanych ze stosowaniem dopalaczy oraz ograniczenie patologii wśród dzieci i młodzieży.
Spotkanie odbyło sie w siedzibie świetlicy, gdzie można było obejrzeć wystawę prac plastycznych - finałowych biorących udział w konkursowych zmaganiach.
Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha wręczył laureatom nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu drobne upominki.
Burmistrz złożył także serdeczne podziękowania dla opiekunów świetlicy oraz uczestników konkursu za wkład i zaangażowanie zachęcając do wzięcia udziału
w kolejnej edycji konkursu plastycznego w następnych latach.
 
Laureaci konkursu:
  • I miejsce - Kinga Majtka,
  • II miejsce - Amelia Soroka,
  • III miejsce - Oliwia Majtka.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Konkurs plastyczny „Dopalacze stosujesz życie marnujesz”

35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku. Tego dnia na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL wprowadzono stan wojenny. Zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiony ostatecznie dopiero 22 lipca 1983 roku. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – śmierć kilkudziesięciu osób, izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje. Tego dnia odsunięto na wiele lat szansę na demokratyczne przemiany w naszym kraju. 

Komunikat

W piątek, 23 grudnia br. Urząd Miejski w Szprotawie czynny będzie w godzinach od 7.00 do 11.00.

Tegoroczny Jarmark jeszcze lepszy!

Podobnie jak w zeszłym roku, 10 grudnia br., na placu przed szprotawskim ratuszem został zorganizowany przedświąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Pomimo zimowej pory, dopisała ciepła i słoneczna pogoda, co przyciągnęło wielu odwiedzających, szukających wyjątkowych prezentów pod choinkę.
Kiedy przed rokiem organizowaliśmy Jarmark nie sądziliśmy, że spotka się on z tak bardzo dużym odzewem i że Jarmark wpisze się w kalendarz szprotawskich imprez – W tym roku, obok parafii i organizacji przykościelnych, znów zgłosiły się licznie szkoły, przedszkola oraz lokalne organizacje pozarządowe. W sumie na placu wystawiły się 32 stoiska (o 9 więcej niż poprzednio).
Różnorodność oferowanych produktów sprawiła, że każdy szukający mógł znaleźć coś interesującego dla siebie: piernikowe cuda, magiczne choinki, koronkowe gwiazdeczki, ceramikę ozdobioną metodą de coupage, lokalne świece, sianko na wigilijne stoły oraz uśmiechnięte anioły, których zadaniem będzie strzec nasze domostwa przez następny rok. Były pyszne ciasta, pierogi z kapustą, barszczyk oraz grochówka i żurek z kuchni polowej.
Nie zabrakło również strawy duchowej – mali i duzi artyści śpiewali kolędy na scenie.
Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha raz jeszcze dziękuje serdecznie wszystkim współorganizatorom i wystawcom za wspaniale przygotowane stoiska oraz za zaangażowanie i pomysłowość, jakimi wykazali się przy wykonaniu świątecznych dekoracji i potraw.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

221Galeria zdjęć: II Jarmark Bożonarodzeniowy

Komunikat

Podajemy godziny przyjęć mieszkańców w poniedziałek, 12 grudnia br.:
  • od 14.00 do 15:00 - Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha,
  • od 14.00 do 16:00 - Z-ca burmistrza Paweł Chylak.

Otwarty konkurs na przygotowywanie i wydawanie posiłków

Burmistrz Szprotawy ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej pn. „Przygotowywanie i wydawanie posiłków w jednostkach oświatowych Gminy Szprotawa dla dzieci i młodzieży objętych pomocą społeczną”.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON