Komunikaty

Czyszczone kominy to mniejszy smog

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy uruchamia społeczną akcję „Czyszczone kominy to mniejszy smog”.
czytaj dalej

Program „Senior+”

W ramach nowej edycji wieloletniego programu „Senior+” samorządy mogą ubiegać się o dotację na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów.
 
czytaj dalej

Wojsko informuje

Komendant Jednostki Wojskowej informuje, że od 09 do 15 grudnia 2019 r. na terenie OSPWL Żagań będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej według podanego harmonogramu.
 
czytaj dalej

Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Szprotawy dotyczące przyznania dotacji na realizację zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn. "Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych”, w trybie pozakonkursowym.
czytaj dalej

Uwaga Mieszkańcy!

Koło Łowieckie BÓBR Małomice informuje, że w dniach 21.12.2019-26.01.2020r., na terenie obwodu łowieckiego 205 odbywać się będą polowania dodatkowe z powodu wystąpienia ASF.
czytaj dalej

Program usuwania foli rolniczych z gospodarstw

Wojewoda Lubuski informuje o możliwości przystąpienia do programu realizowanego przez  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Usuwanie folii rolniczych z gospodarstw i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.
czytaj dalej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Szprotawy ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Szprotawa w zakresie: nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania pn. „Organizacja opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, sprawowanej w formie prowadzenia żłobka”.
czytaj dalej

Konsultacje w sprawie określenia godzin pracy aptek na terenie powiatu żagańskiego w roku 2020

Zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały Rady Powiatu Żagańskiego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu żagańskiego w roku 2020.
czytaj dalej

Oferta w trybie pozakonkursowym

22 listopada br. Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Podaruj Radość w Szprotawie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego pn. „Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych”.
czytaj dalej

Czekamy na kandydatów

Zakończyła się II kadencja szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz ogłosiła procedurę naboru 4 kandydatów organizacji pozarządowych do kolejnej Rady. Termin upływa 27 grudnia br.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON