Aktualności

Bądź członkiem Komitetu Rewitalizacji - złóż deklarację!

Burmistrz Szprotawy zaprasza mieszkańców do składania deklaracji przystąpienia do Komitetu Rewitalizacji. Nabór członków będzie trwał od 11 lipca 2016 r. do 28 lipca 2016 r.
czytaj dalej

Polsko-niemiecka pedagogika przeżycia na wodzie

20 czerwca br. odbył się polsko-niemiecki spływ kajakowy na rzece Pliszka, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół przy ulicy Sobieskiego 58 w Szprotawie, niemieccy uczniowie z Fontanaschule w Cottbus oraz niemieccy studenci z Uniwersytetu w Cottbus.
Uczestnicy spływu kajakowego uczyli się jak organizować życie obozowe, wspólnie przygotowywali posiłki oraz podziwiali uroki tamtejszego krajobrazu. Jedną z wielu atrakcji szkolenia była nauka technik skoków kajakiem z wodospadów. Ważnym punktem programu obozu były wykłady na temat przyrody Puszczy Rzepińskiej. Nie obyło się bez tradycyjnej kolacji z świeżo złowionych ryb i śpiewania piosenek obozowych przy ognisku. Uczestnicy szkolenia poznawali różnego rodzaju gry integracyjne, uczyli się języków obcych oraz brali udział w zawodach sportowych.
Organizatorami spływu kajakowego byli Jakub Boryna z Polsko-Niemieckiego Centrum w Szprotawie oraz nauczycielka z Zespołu Szkół przy ulicy Sobieskiego 58 w Szprotawie Kamila Kloc.
 
Więcej informacji i zdjęć znajduje się na stronie internetowej: www.ckiwszprotawa.eu.
Informacji dla osób zainteresowanych udziela koordynator projektu „Polsko-Niemieckie Centra Kształcenia i Wymiany w Szprotawie i Sprembergu” Jakub Boryna, ul. Krasińskiego 23, 67-300 Szprotawa, tel. (00 48) 68 414 53 56, centrum~@~ckiwszprotawa~.~eu.
 
 

 

Ziemia i Pieśń

24. Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych przeszedł już do historii. Przez trzy dni Szprotawa rozbrzmiewała muzyką. Śpiewały zarówno zespoły uczestniczące w koncertach przeglądowych, jak i gwiazdy wieczorów - Nadija i Hands Up.
czytaj dalej

Złoto Oskara!

3  lipca 2016 zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Były to bardzo udane zawody dla Oskara Stachnika, który po raz trzeci został Mistrzem Polski w rzucie dyskiem.
czytaj dalej

Spotkanie w sprawie pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi

W piątek, 1 lipca 2016 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie, odbyło się spotkanie poświęcone kwestii zorganizowania pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi z powiatu żagańskiego. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na nasilający się problem oraz wspólne poszukiwanie możliwości wsparcia tych osób oraz ich rodzin na poziomie całego powiatu.
czytaj dalej

Zaproszenie na konferencję prasową

W piątek, 8 lipca 2016 r., o godz. 12.00, w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się konferencja prasowa dot. uruchomienia przez Burmistrza Szprotawy i SZWiK we współpracy z WFOŚiGW instrumentu wsparcia finansowego pn. „EKO SZPROTAWA” umożliwiającego Mieszkańcom Szprotawy znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej wykonania podłączenia do kanalizacji sanitarnej.
czytaj dalej

Zakłócenia w dostawie wody

Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informują , że w związku z usuwaniem awarii na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Młynarskiej w Szprotawie w nocy z dnia 04.07.2016 r. na 05.07.2016 r., od godz. 24:00 do godz. 6:00 mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody do mieszkańców miejscowości: Szprotawa, Biernatów, Bobrowice, Cieciszów, Dziećmiarowice, Henryków, Kartowice, Leszno Górne, Nowa Kopernia, Pasterzowice, Polkowiczki, Rusinów, Sieraków, Szprotawka, Wiechlice.
czytaj dalej

Porozmawiajmy o projekcie Gminnego Programu Rewitalizacji

Burmistrz Szprotawy informuje o rozpoczęciu i zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata 2016-2023.
czytaj dalej

Fotogaleria Dni Szprotawy 2016

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z najważniejszego wydarzenia w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy.
czytaj dalej

Spotkanie dla przedsiębiorców

30 czerwca br., w Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze przy ul. Reja 6, od godz. 10:00 zapraszamy przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie rozwoju eksportu i inwestycji za granicą dla przedsiębiorstw z województwa lubuskiego. Spotkanie organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON