Logo: Szprotawa

Aktualności

Pierwsze spotkanie organizacyjne z wykonawcą rozbudowy ul. Akacjowej

Prace projektowe rozbudowy ul. Akacjowej zostały rozpoczęte. Tak ustalono podczas pierwszego spotkania organizacyjnego z wykonawcą dokumentacji projektowej i robót budowlanych rozbudowy ulicy Akacjowej w Wiechlicach, które odbyło się 28.07.2020 r.
 
Głównym celem spotkania było zapoznanie się ze stopniem zaawansowania prac projektowych związanych z rozbudową ul, Akacjowej w Wiechlicach, które wykonuje Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Wykonawca uzyskał ze Starostwa  Powiatowego w Żaganiu wypisy i mapy ewidencyjne do celów projektowych. Przeprowadził wizje lokalne w terenie. Wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu o akceptację koncepcji zagospodarowania ulicy w pasie drogi krajowej. Podczas kolejnego spotkania przedstawi wstępny projekt rozbudowy drogi do weryfikacji i akceptacji przez Inżyniera Kontraktu. Opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę potrwa do lutego przyszłego roku. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 005947F – ul. Akacjowa w Wiechlicach” jest pierwszym etapem 27 mln inwestycji dofinansowanej ze środków Państwowego  Funduszu Celowego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, na która gmina pozyskała 13 mln zł.   
 

Dożynki w cieniu koronawirusa

Tegoroczne gminne święto plonów różnić się będzie od pozostałych. Decyzja o organizacji dożynek w Szprotawie, w okrojonej formie ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, podjęta została przez sołtysów podczas spotkania w szprotawskim ratuszu.
czytaj dalej

Wręczenie nominacji Ewie Gancarz

Wojewoda Władysław Dajczak wręczył oficjalny dokument Ewie Danucie Gancarz, która z dniem 28 lipca 2020 roku została wyznaczona przez Premiera Mateusza Morawieckiego do wykonywania zadań i kompetencji Burmistrza Szprotawy.
 
Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

Piknik integracyjny

W zeszłą  sobotę, 1 sierpnia br., w Sprembergu odbyła się impreza o nazwie „Weiβe Tafel”. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Jugend und Soziales w Sprembergu zaprosili ponownie szprotawian do wspólnej zabawy, zapewniając darmowy transport i wyżywienie. 
czytaj dalej

Zwrot akcyzy dla rolników

Informujemy, że od 3 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. potrwa nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego. Do wniosków dołączamy faktury lub ich kopie, potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r.
czytaj dalej

Dyżur Pełniącej Funkcję Burmistrza

W związku z pilnym wyjazdem Pełniącej Funkcję Burmistrza do LUW, 3 sierpnia 2020 r. spotkania z mieszkańcami są odwołane.

Komunikat

Stanowisko dyrektora w SP Wiechlice obsadzone

31 lipca br. Pełniąca Funkcję Burmistrza Ewa Gancarz wręczyła Pani Cecylii Brodzińskiej akt powierzenia stanowiska dyrektora.
czytaj dalej

Kontrola deklaracji śmieciowych

Trwa weryfikacja złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zakresie liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Kontrolowane są również budynki, dla których deklaracja nie została złożona.
czytaj dalej

Raport i debata o stanie gminy za 2019 rok

Podczas sesji 28 sierpnia br., przedmiotem obrad Rady Miejskiej w Szprotawie będzie rozpatrzenie Raportu o stanie Gminy Szprotawy za rok 2019, który podsumowuje działania organu wykonawczego w ubiegłym roku.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 276

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Gispodarka śmieciowa
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt