Aktualności

JADŁODZIELNIA DZIAŁA I CIESZY SIĘ DUŻYM POWODZENIEM

Pod koniec ubiegłego roku ruszyliśmy z projektem SZPROTAWSKIEJ JADŁODZIELNI, w ramach którego zachęcamy do dzielenia się nadwyżką żywności. Pozostawione jedzenie dostępne jest dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej formy wsparcia.
czytaj dalej

STRAŻACY CHWALĄ SYSTEM CAFS. TO NOWY WYMIAR WALKI Z ŻYWIOŁEM

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieborzycach już po raz kolejny do gaszenia pożaru użyli nowoczesnego systemu piany sprężonej CAFS. Dzięki dobrej przyczepności i zwilżeniu efekt gaszenia jest długotrwały, a niebezpieczeństwo ponownego zapalenia niskie.
czytaj dalej

915 MILIONÓW EURO DLA LUBUSZAN!

23 stycznia br. burmistrz Mirosław Gąsik wziął udział w konferencji inaugurującej program Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027. Jak podkreśliła Marszałek Elżbieta Anna Polak nigdy w historii naszego województwa nie mieliśmy tak dużych środków, które zostaną rozdzielone pomiędzy wszystkie lubuskie gminy!
czytaj dalej

Rozpoczynamy ferie zimowe!

Od jutra uczniowie lubuskich szkół rozpoczynają zasłużoną zimową przerwę, która potrwa do 12 lutego. Na ten czas burmistrz Mirosław Gąsik oraz zastępczyni burmistrza Dorota Grzeszczak życzą radosnego i aktywnego korzystania z wolnego czasu.
czytaj dalej

CO NOWEGO W KOMUNIKACJI W 2023?

Nowy 2023 rok przyniósł kolejne połączenia autobusowe, z których skorzystają mieszkańcy naszej gminy. Zapraszamy do zapoznania się z uaktualnionym rozkładem jazdy.
czytaj dalej

31. FINAŁ WOŚP W SZDK Z WYJĄTKOWO CIEKAWĄ LICYTACJĄ!

Potrzebujesz wsparcia w posprzątaniu domu? A może przydadzą Ci się korepetycje z chemii? To wszystko możesz wylicytować podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zobacz kto oferuje taką pomoc!
czytaj dalej

FERIE W SZPROTAWIE PEŁNE ATRAKCJI!

Szukasz pomysłu, jak ciekawie wypełnić dzieciom czas podczas zimowego wypoczynku w naszej gminie? Dzięki zorganizowanym kursom autobusowym łatwo można dostać się na basen w Żaganiu. Do wyboru jest również szeroka oferta szprotawskich instytucji kultury i oświaty, w tym zajęcia sportowe, warsztaty literacko- plastyczne, czy zabawy z jogą.
czytaj dalej

Sesja Rady Miejskiej w Szprotawie

W piątek, 27 stycznia 2023 r., o godzinie 10.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się LV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Informacja o posiedzeniach Komisji RM

Publikujemy harmonogram posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

ZMODERNIZOWANA ŚWIETLICA W NOWEJ KOPERNI

Sala wiejska w Nowej Koperni jest już szóstym obiektem, który przeszedł udaną metamorfozę zarówno wnętrz, jak i otoczenia budynku. Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z Sołtysem Janem Ryszawym zapraszają mieszkańców do integracyjnych spotkań w odnowionych pomieszczeniach.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 395

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON