Logo: Szprotawa

Aktualności

Apel o czyszczenie kominów i ostrożność

Od początku sezonu grzewczego w Szprotawie straż pożarna już kilkanaście razy wzywana była do gaszenia pożarów. Choć w zdarzeniach nie ucierpiała żadna osoba, to wiele z nich straciło dobytek życia i tymczasowo dach nad głową. Akcja pomocy ofiarom trwa, a strażacy i władze samorządowe Szprotawy apelują o przezorność i rozwagę.
czytaj dalej

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie - zgłoszenia

Urząd Stanu Cywilnego w Szprotawie prosi o zgłaszanie par małżeńskich, które w 2020 roku będą obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
czytaj dalej

Obowiązkowa segregacja i wyższe stawki za śmieci

Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na rady gmin obowiązek podjęcia uchwał ze zmianami w sposobie gospodarowania odpadami. Szprotawskie władze samorządowe przystąpiły już do prac nad projektem dokumentu.
czytaj dalej

Organizacje wytypowały swoich przedstawicieli

Podczas trwającego do końca ub.r. naboru na członków szprotawskiej rady pożytku zgłoszono wymaganą liczbę przedstawicieli organizacji pozarządowych.
czytaj dalej

Szprotawa z nowym rozkładem jazdy autobusów

Środki finansowe z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwoliły na powrót długo wyczekiwanych przez mieszkańców gminy połączeń. Pierwsze przewozy uruchomione zostały we wrześniu 2019 roku.
czytaj dalej

Szprotawska przedstawicielka w Wojewódzkiej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych

Inspirowanie przedsięwzięć, rozwój integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, a także przestrzeganie praw osób niepełnosprawnych to zadania, którymi zajmie się nowo powołana Wojewódzka Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. W skład rady weszła Małgorzata Szymczak Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej, która reprezentować będzie również interesy osób niepełnosprawnych z terenu gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Konkurs na stanowisko audytora

Burmistrz Szprotawy ogłasza nabór na stanowisko audytora. Dokumenty aplikacyjne należy składać do 20 stycznia 2020 r.
czytaj dalej

Dodatkowe autobusy na drogach także w 2020 roku

Pozyskane dofinansowanie, w wysokości 129 tys. zł, z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwoli na kontynuowanie w 2020 roku programu obsługi dodatkowych linii autobusowych. 30 grudnia ub. r. zakończyło się postępowanie ofertowe w sprawie wyboru przewoźników.
czytaj dalej

Czy wiesz, czym oddychasz? Sprawdź jakość powietrza i pogodę

Na ulicy Kopernika 23 w Szprotawie działa czujnik monitorujący jakość powietrza. Urządzenie informuje o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych – PM 2.5 i PM 10, które odpowiadają za smog.
czytaj dalej

Konkurs na stanowisko obsługi informacji turystycznej

Burmistrz Szprotawy ogłasza nabór na stanowisko referenta ds. Obsługi Punktu Informacji Turystycznej i Promocji Lokalnej Przedsiębiorczości. Dokumenty aplikacyjne należy składać do 17 stycznia 2020 r.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 249

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa