Aktualności

Porozmawiajmy o przyjaznych podwórkach

Burmistrz Szprotawy zaprasza mieszkańców z obszaru śródmieścia do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 06.04.2017 r. o godzinie 16.00, na ul. Odrodzenia, tj. przy budynku byłej szkoły zawodowej. Tematem spotkania będą przyjazne podwórka, które mają powstać na terenie miasta. 
Dwa przyjazne podwórka są jednymi z działań zaplanowanych do realizacji przez Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach unijnego projektu pn. „Aktywna integracja alternatywą na lepsze jutro”, którego realizacja trwa od stycznia br.
Reintegracja społeczno-zawodowa mieszkańców zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Szprotawa, w tym również z obszaru rewitalizacji to główny cel jaki chce osiągnąć Ośrodek Pomocy Społecznej realizując niniejszy projekt.
Poza ścieżką indywidualnej aktywizacji, która prowadzona jest dla ponad 50 podopiecznych ośrodka pomocy społecznej planuje się zaangażować pozostałych mieszkańców, którzy wzmocniliby cały proces rewitalizacji.
Przedsięwzięcie jest jednym z zadań nieinwestycyjnych ujętych w Gminnym Programie Rewitalizacji Gminy Szprotawa na lata-2016-2023.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON