Strategia Rozwoju Gminy

WŁĄCZ SIĘ W OPRACOWANIE STRATEGII ROZWOJU GMINY I WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

Jak wyglądać będzie nowoczesna i atrakcyjna Szprotawa? Co zaoferuje młodszym i starszym mieszkańcom? Gdzie będziemy się leczyć, a gdzie odpoczywać? Jak silną rolę będą pełnić  organizacje pozarządowe? Na te i inne pytania odpowie Strategia Rozwoju Gminy Szprotawa na lata 2024-2030, do opracowania której zapraszamy wszystkich Szprotawian!
– W bieżącym, 2023 roku kończy się okres obowiązywania najważniejszego dokumentu programowego naszej gminy – mówi burmistrz Mirosław Gasik. – Dlatego, w kwietniu br. szprotawscy radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Szprotawa na lata 2024-2030.
 
W dokumencie tym chcemy nakreślić obraz naszej gminy, który pragniemy osiągnąć w perspektywie najbliższych 7-8 lat. Określone zostaną w nim strategiczne kierunki rozwoju miasta i terenów wiejskich, uwzględniające aktualne i przyszłe potrzeby mieszkańców. Wyznaczenie tych kierunków pozwoli  podejmować władzom samorządowym bieżące decyzje w oparciu o wspólnie obrane długofalowe cele. Zachęcam Państwa do czynnego uczestnictwa w pracach nad tym najważniejszym gminnym dokumentem.
 
Pierwszym etapem prac nad stworzeniem nowej Strategii Rozwoju Gminy jest przeprowadzenie diagnozy społeczno-gospodarczej, podczas której badana jest jakość życia w naszej gminie. Proszę Państwa o uzupełnienie do 14 czerwca br. anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem: https://forms.gle/NXuZfzhEqBUXKX9B6
 
Fot. Damian Sowa

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON